Paylaş

Windows 10 pro görev çubuğunu genişletme. Kullandığınız bilgisayarınızın görev çubuğunu genişletebilmeniz için gerekenleri paylaşacağız.

Bilgisayarlarımızda kullanılan işletim sistemleri isteğe bağlı olarak değişirken teknolojinin gelişimiyle birlikte her zaman en son sürümler kullanılmaktadır. Windows 7, windows 8 ya da windows 8.1 işletim sisteminden vazgeçemeyen kitlenin de olduğunu belirtebiliriz. Windows 10 pro kullanımı sağlayan kullanıcılarımız için ise görev çubuğunun genişletilmesine ilişkin işlemlerin nereden sağlanacağını araştırmış bulunuyoruz. Bilgisayarların ana ekranında yer almakta olan görev çubuğu her anlamda işimizi görmektedir. Bu alana istediğimiz uygulamaları sabitleyerek belirlediğimiz uygulamalara daha hızlı şekilde girişimizi gerçekleştirebilmekteyiz. Şayet windows 10 pro işletim sistemini yeni kullanan biriyseniz görev çubuğunun geniş hale getirilebilmesi için nelerin gerekli olduğunu paylaşacağız. Bazı kullanıcılar işlemleri yapıyor olmasına rağmen genişlemediğine ilişkin bilgi vermektedir. Sorunun ne ile ilgili olduğuna da göz gezdireceğiz.

Windows 10 pro görev çubuğunu genişletme

Windows 10 pro görev çubuğu nasıl genişler, bilgisayarda görev çubuğu nasıl genişler, bilgisayarımda görev çubuğunu genişletme, windows 10 pro görev çubuğu ayarları, windows 10 pro görev çubuğu genişletme nerede. Kullandığınız işletim sistemi windows 10 pro ve bu bilgisayarda görev çubuğunu daha geniş hale getirmek istiyorsanız çözüme dair detaylara birlikte göz gezdireceğiz.

Görev çubuğunu genişletme

İlk olarak bilgisayarınızın masaüstü ekranında bulunan görev çubuğunun üzerine gelip boş alanına sağ tıklayarak ‘’Görev çubuğunu kilitle’’ yazısına tıklıyoruz. Bu yazıya tıkladıktan sonra görev çubuğunuzun bulunduğu alana fareyi getirip yukarı doğru kaydırmanız halinde sorun genişletmek istediğiniz yere kadar çekebilirsiniz.

Windows 10 pro görev çubuğunu genişletme, görev çubuğunu genişletme, görev çubuğu genişlemiyor, windows 10 pro görev çubuğu, windows 10 pro görev çubuğu nasıl genişler, windows 10 pro görev çubuğu genişletme nerede
  • Sizde bu olay olmuyorsa bilgisayarınızı kapatıp açtıktan sonra yeniden denemeyi gerçekleştirelim.
  • Büyük olasılıkla fareyi görev çubuğuna getirmediğinizden dolayı genişletme alanı sizlere faal hale getirilmemektedir. O yüzden ‘’Görev çubuğunu kilitle’’ dedikten sonra fareyle üzerine gelerek yukarıya doğru çekmeniz gerekiyor.
  • İşlemlerle alakalı yapılması muhtemel ayarları kapsamlı şekilde sunmuş bulunuyoruz.
  • Belirttiğimiz işlemleri devreye koymanıza rağmen hala daha bir sonuç elde edemiyorsanız bu durumu bize yorumdan iletebilirsiniz.
Windows 10 pro görev çubuğunu genişletme, görev çubuğunu genişletme, görev çubuğu genişlemiyor, windows 10 pro görev çubuğu, windows 10 pro görev çubuğu nasıl genişler, windows 10 pro görev çubuğu genişletme nerede

Yukarıdaki ayarlar görev çubuğunuzun genişletilmesiyle ilgili işlemleri kullandığınız işletim sisteminde yapmanıza yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here