Paylaş

Windows 10 pin nereden kaldırılır kalkmıyor. Bilgisayarınızı korumak amaçlı pin aktif ettiyseniz ve daha sonrasında kaldırmak istiyorsanız çözüm haberimizde.

Kullanım sağlamış olduğumuz bilgisayarlardan uygulamalara varana kadar her şeye güncelleme geldiğini belirtebiliriz. Temel nedeni ise getirilen güncellemelerle birlikte yeniliklerin dahil edilmesidir. Nitekim bu zamana kadar sürekli parola kullanımı sağlanarak açılan bilgisayarlarımıza dahi farklı farklı korumalar verebiliyoruz. Windows 8 ya da Windows 10 işletim sistemlerinde artık sadece koruma amaçlı parola girmeniz gerek bulunmamaktadır. Pin ya da yüz tanıma ile alakalı da parolaları koyabilmeniz mümkündür. Ancak koyulan parolaları daha sonrasında değiştirmek ya da kaldırmak isteyebilirsiniz. Bilgisayar ilk açılış ekranında pin koyduysanız ve zamanla artık her açılışta soran pinin karşınıza gelmesini istemiyorsanız buna dair işlem kontrollerini birlikte incelemesini gerçekleştireceğiz. Sağlanacak ayarlarla birlikte artık koyulan pin kaldırılmış ve bilgisayar açılışında böyle bir bilgi sorulmamaya başlayacaktır.

Windows 10 pin nereden kaldırılır kalkmıyor

Windows 10 pin nerede, windows 10 pin kaldırma, windows 10 pin nasıl kalkar, windows 10 pini kaldırmak istiyorum, windows 10 pini bulamıyorum, windows 10 pin iptal etme, windows 10 pini iptal etmek için ne yapmam gerekiyor. Bilgisayarınızın başında değilken başka birileri bilgisayarı açıp sisteme erişim sağlamasın diye pin koyduysanız ve daha sonra kaldırmak için işlem sağlamak istiyorsanız çözüm yazımızda yer almaktadır.

Windows 10 pin kaldırma

Windows 10 bilgisayarınıza koymuş olduğunuz pinin kaldırılabilmesi için ayarlar alanına giriş gerçekleştirmeniz gereklidir. Ayarlar bölümüne girebilmek için de bilgisayar klavyesinde bulunan Windows tuşuyla birlikte I harfine basmanız halinde ayarlar alanı açılacaktır.

Windows 10 pin nereden kaldırılır kalkmıyor, windows 10 pin nerede, windows 10 pin kaldırma, windows 10 pin nasıl kalkar, windows 10 pini kaldıramıyorum, windows 10 pini bulamıyorum

Gelen ekranda ‘’Hesaplar’’ alanına girişimizi gerçekleştiriyoruz. Sol pencere ekranında ‘’Oturum açma seçenekleri’’ adı altında bir alan göreceksiniz. Buranın içerisine giriş yapıyoruz. Gelen ekranda ‘’PIN’’ adı altında bir seçenek göreceksiniz.

Onun hemen yanında değiştir ya da kaldır seçeneği bulunmaktadır. Kaldır demeniz halinde artık bilgisayar açılır ekranında sizden pin istenmeyecektir. Kaldırma işlemlerinden sonra bilgisayarı bir kere kapatıp açmanız halinde sorun kalmayacaktır.

Windows 10 pin nereden kaldırılır kalkmıyor sorununun çözümüne yönelik ayarlardan bahsettik takıldığınız bir yer olursa bize durumu yorumdan iletebilirsiniz. İsterseniz Windows 10 cihaz geçmişini temizleme yazımızı inceleyebilirsiniz.

Windows 10 pin nereden kaldırılır kalkmıyor, windows 10 pin nerede, windows 10 pin kaldırma, windows 10 pin nasıl kalkar, windows 10 pini kaldıramıyorum, windows 10 pini bulamıyorumWindows 10 pin nereden kaldırılır kalkmıyor, windows 10 pin nerede, windows 10 pin kaldırma, windows 10 pin nasıl kalkar, windows 10 pini kaldıramıyorum, windows 10 pini bulamıyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here