Paylaş

Windows 10 parlaklık ayarlanmıyor düşmüyor. Bilgisayarınıza gelen güncelleme sonrasında parlaklık ayarları çalışmıyor ise çözüme dair detayları inceleyeceğiz.

Bilgisayarlarınız da kullandığınız işletim sistemi windows 10 ise gelen güncellemelere aşinasınızdır. Güncelleme geldiği andan itibaren bilgisayar kasma ya da biraz yavaşlar ama güncelleme sonrasında hızlı bir şekilde tekrardan çalışmaktadır. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda gelen güncellemeler sonrasında bazı hatalarda yaşanabilmektedir. Örneğin ekran parlaklığı bir güncelleme ile beraber düşmüş ve siz parlaklığı ayarlamak istediğiniz de komut harekete geçmiyor olabilir. Böyle bir sorun sonrasında kontrol edilecek alanları sizler adına incelemesi gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Çözüm noktasında bir çok yöntem bulunduğu için bunlardan en çok işinizi görecek 2 yöntemi sizlere sunumunu gerçekleştireceğiz. Beraber yapacağımız ayarlarla birlikte artık windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda ekran parlaklık ayarlarını tekrar eskisi haline getirebilirsiniz.

Windows 10 parlaklık ayarlanmıyor düşmüyor

Windows 10 parlaklık ayarlanmıyor, windows 10 güncelleme sonrasında ekran parlaklığı bozuldu, windows 10 ekran parlaklığını düzeltemiyorum, windows 10 parlaklık düzelmiyor. Bilgisayarınız güncelleme sonrasında ya da sebebini bilmediğiniz bir neden ötürü parlaklık alanında sorun yaşaması halinde yapmanız gerekenleri sizler için incelemesini sağladık. Aşağıdaki işlemleri kontrollü bir şekilde yapmanız halinde sorun ortadan kalkacaktır.

Windows 10 parlaklığı düzeltme

İlk olarak bilgisayarınızın masa üstü ekranında bilgisayarım ya da bu bilgisayar yazısının üzerine gelip sağ tıklayıp özellikler diyoruz. Özellikler alanına girdikten sonra sol menüde ”Aygıt yöneticisi” alanına giriş gerçekleştirelim. Giriş işlemlerini tamamladıktan sonra ”Görüntü bağdaştırıcıları” yazısına tıklayıp ekran kartının üzerine gelerek ”Özellikler” diyoruz.

Windows 10 parlaklık ayarlanmıyor düşmüyor, windows 10 parlaklık bozuldu, windows 10 ekran parlaklığı, windows 10 parlaklık düşmüyor, windows 10 parlaklık çalışmıyor, windows 10 parlaklık ayarları

Özellikler kısmına girdikten sonra bu alanda bulunan ”Sürücü” kısmına girerek ”Sürücüye geri dön” butonunun sizde aktif olduğunu göreceksiniz. Buraya tıkladığınız da artık parlaklık ayarlarını kendinize bağlı düzeltme işlemleri sağlayabilirsiniz.

  1. Ya da bilgisayarınızın sağ alt kısmında bulunan şarj ikonuna gelerek sağ tıklayıp ”Windows mobility Center” alanına girişimizi gerçekleştiriyoruz.
  2. Açılır pencere ekranında ”Ekran parlaklığını” kendinize bağlı olarak değişimini gerçekleştirebilirsiniz.
  3. Son olarak eğer daha öncesinde bilgisayarınızda sistem geri yükleme alanı oluşturduysanız sistem geri yüklemesi sağlayarak sorununuzu giderebilirsiniz.

Windows 10 parlaklık ayarlanmıyor düşmüyor sorununa ilişkin belirttiğimiz bu yöntemleri sağlamanız halinde sorun giderilecektir.

Windows 10 parlaklık ayarlanmıyor düşmüyor, windows 10 parlaklık bozuldu, windows 10 ekran parlaklığı, windows 10 parlaklık düşmüyor, windows 10 parlaklık çalışmıyor, windows 10 parlaklık ayarlarıWindows 10 parlaklık ayarlanmıyor düşmüyor, windows 10 parlaklık bozuldu, windows 10 ekran parlaklığı, windows 10 parlaklık düşmüyor, windows 10 parlaklık çalışmıyor, windows 10 parlaklık ayarları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here