Paylaş

Windows 10 pano verilerini temizleme. Pano geçmişine dair tüm verilerin temizlenmesi için bilgisayardan hangi alana girmeniz gerektiğini anlatacağız.

Telefonlarımızda olduğu gibi bilgisayarlarımızda da bilgilerin kopyalama işlemlerini sağlayabiliyoruz. Kayıt edilen bilgiler telefonlarda ya da bilgisayarda pano alanına kaydedilmektedir. İşletim sisteminiz eğer Windows 10 ise bilgisayarınızdan panoya ulaşmak daha kolaydır. Yani mevcuttaki kayıt ettiğiniz bilgilerin panoda görebilmek için Windows tuşuyla birlikte V harfine basmanız yeterlidir. Panoya kayıt etmiş olduğunuz önemli verilerin görünmesini istemiyorsanız yapılması gereken ayarlar basittir. Sabitlenmiş ögeler hariç pano alanına kayıtlı olan verileri tek tek silmek yerine toplu şekilde silmeniz daha basittir. Pano geçmişinin hangi alandan silineceğine ise birlikte kontrol edip sorunumuzu gidereceğiz. Bu aşamada bilgisayarınızın ayarlar alanına giriş yapmanız gereklidir. Ayarlar bölümüne girişin farklı farklı yöntemlerin olmasından dolayı hangi yolları takip etmemiz gerektiğine beraber bakacağız.

Windows 10 pano verilerini temizleme

Windows 10 pano geçmişi nasıl silinir, windows 10 pano geçmişini silme, windows 10 pano verileri nasıl silinir, windows 10 pano geçmişi silme nerede, windows 10 pano verilerini tamamen silme, windows 10 panoya kayıt edilen verileri silme. Bilgisayarınızın içerisinde pano verilerini tamamen silmek istiyorsanız eğer Windows tuşuyla birlikte I harfine basılı tutmanız gerekiyor.

Windows 10 pano geçmişini silme

Bilgisayarınızın ayarlar bölümüne geldiğimizde ise gelen ekranda bulunan seçeneklerin içerisinde Sistem kısmına giriş gerçekleştiriyoruz. Sol menüde yer alan bilgilerden ise Pano kısmına girişimizi yapıyoruz.

Windows 10 pano verilerini temizleme, windows 10 pano geçmişi, windows 10 pano geçmişini silme, windows 10 pano verilerini silme, windows 10 panı geçmişi temizleme, windows 10 pano geçmişi görünmesin
  • Pano ile alakalı bilgilerin tamamına bu açılan ekranda ulaşabilirsiniz. Kayıt ettiğiniz verilerin silinmesini istiyorsanız eğer sayfayı az bir şey aşağıya doğru kaydırmanız gerekiyor.
  • Sayfayı aşağıya kaydırdığımızda bize sunulan seçenekler de Pano verilerini temizle bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Böylelikle önemli verilerinizin olduğu pano ekranında bulunan verilerin tamamı temizlenmiş olacaktır.
  • Pano geçmişinin silinmesine ilişkin farklı merak ettiğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan belirtebilirsiniz.
Windows 10 pano verilerini temizleme, windows 10 pano geçmişi, windows 10 pano geçmişini silme, windows 10 pano verilerini silme, windows 10 panı geçmişi temizleme, windows 10 pano geçmişi görünmesin

Veri geçmişleri sil demenize rağmen verilerin silinmeme durumuyla karşı karşıya kaldıysanız eğer üst tarafta pano geçmişindeki bölümde aç kapa üzerinden işlem sağlayabilirsiniz. Gerçekleştireceğiniz ayarlarla beraber sorun tamamen çözüme kavuşacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here