Paylaş

Windows 10 oyun modu nerede açamıyorum. İşletim sistemi windows 10 olan bilgisayarlarda oyun modu nasıl açılır? Sorusunu yazımızda cevabını hazırladık.

Bir çok bilgisayar kullanıcısı bilgisayarlarında oyun oynarken donma yada kasma olaylarıyla karşı karşıya kalmaktadır. Karşılaşılan bu sorun sonrasında tüm bağlantılar test edilip tekrardan giriş gerçekleştirilmektedir. Fakat Windows 10 işletim sisteminin içerisi oyun kullanıcıları içinde geliştirilmiştir. Geliştirilen bu tabanla birlikte oyuna girmeden önce oyun modunun etkinleştirilmesi sonrasında donma ya da kasma olayları ile karşı karşıya kalmayacaksınız. Windows 10 işletim sistemine yabancılık duyan kullanıcıların bir çoğu ise bilgisayarlarındaki bu ayarın nerede olduğunu bilememektedir. Araştırmalarımız doğrultusunda oyun modunun nerede olduğunu ve  nasıl açılacağını kapsamlı bir biçimde sizlere sunumunu gerçekleştireceğiz. Bu sayede ayarlar tamamlanmış ve sorun ortadan kalkmış olacaktır. Aynı zamanda oyun modu aktif durumda olduğunda da sizler oyunda ki ekran görüntülerini de alabilirsiniz. Şimdi isterseniz işlemlerimize başlayabiliriz.

Windows 10 oyun modu nerede açamıyorum

Windows 10 oyun modu etkinleştirme, windows 10 oyun modu nasıl açılır, windows 10 oyun moduna alma, windows 10 oyun modu nerede, windows 10 oyun modu etkinleşmiyor, windows 10 oyun modu açılmıyor. Bilgisayarda kullanılan işletim sistemi windows 10 ise oyunlarda yaşanan kasma ve donma sorunlarının önüne geçilecek ayarları sizler için detaylandırdık. Belirtilen adımlarla birlikte sorunsuz bir şekilde oyununuzu oynayabileceksiniz.

Windows 10 oyun modu etkinleştirme

İlk olarak belli bir tuş kombinasyonu ile birlikte bilgisayarınızdaki oyun modunu açabilmek mümkündür. Windows tuşuna basılı tuttuktan sonra birlikte G tuşuna basmanız halinde oyun modu otomatik olarak etkinleştirilecektir.

Windows 10 oyun modu nerede açamıyorum, windows 10 oyun modu nerede, windows 10 oyun modu açma, windows 10 oyun modu nasıl açılır, windows 10 oyun modu etkinleştirme, windows 10 oyun modu aktifleştirme

  • Bunun haricinde bir de isterseniz ekranın sol alt tarafında bulunan dik dörtgen şeklindeki butona tıklayıp ‘’Tüm ayarlar’’ alanına giriş yapıyoruz.
  • Tüm ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra ‘’Oyun’’ yazan alana giriş sağlıyoruz.
  • Oyun çubuğu alanından oyun modunu aktif hale getirebilirsiniz. Bunun dışında dilerseniz sol tarafta bulunan oyun moduna girerek de bu ayarı aktif hale getirebilmeniz mümkündür.
  • İşlemler sonucunda artık oyununuza rahat bir şekilde giriş yaparak oyununuzu oynayabilirsiniz.

Windows 10 oyun modu nerede açamıyorum diyen kullanıcılara özel yazımızı hazırlamış bulunuyoruz. Aklınıza takılan bir nokta olursa bizimle yorumdan paylaşabilirsiniz. İsterseniz sizin için hazırladığımız Facebook gruptan ayrılamıyorum çıkamıyorum yazımızı inceleyebilirsiniz.

Windows 10 oyun modu nerede açamıyorum, windows 10 oyun modu nerede, windows 10 oyun modu açma, windows 10 oyun modu nasıl açılır, windows 10 oyun modu etkinleştirme, windows 10 oyun modu aktifleştirme Windows 10 oyun modu nerede açamıyorum, windows 10 oyun modu nerede, windows 10 oyun modu açma, windows 10 oyun modu nasıl açılır, windows 10 oyun modu etkinleştirme, windows 10 oyun modu aktifleştirmeWindows 10 oyun modu nerede açamıyorum, windows 10 oyun modu nerede, windows 10 oyun modu açma, windows 10 oyun modu nasıl açılır, windows 10 oyun modu etkinleştirme, windows 10 oyun modu aktifleştirme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here