Paylaş

Windows 10 oyun modu nasıl kapatılır. Kullandığınız bilgisayarı oyun modundan çıkartabilmek için sağlamanız gereken işlemleri yazımıza aktardık.

Öncelikle bilgisayar da oyun ile ilgili bir bağlantınız yoksa bu özelliği kapalı tutmanız gereklidir. Oyun modu açık olan bilgisayarlarda genel olarak arka planda bulunan uygulamalar öncelik verilmez. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınız genel olarak oyuna bağlı kalacaktır. Oynamış olduğunuz oyunda donma ve kasma sorunu yaşamayın diye CPU ve RAM alanına artırmaktadır. Fakat çocuğunuz ya da kardeşiniz oynadığı oyun için bu modu aktif etmiş olabilir. Siz aktif edilen bu işlemi tekrar geri çekmek istiyorsanız bu durumda neler gerekli birlikte bakarak ilerleyeceğiz. Sağlayacağınız işlem ayarları ile birlikte kullanımını gerçekleştirmiş olduğumuz bilgisayarımızda ki uygulamalara daha fazla öncelik gösterilecektir. Oyun modunu açmak oldukça basittir. Bunun için belli bir ayarın içerisine girmeye gerek kalmanda Windows tuşuna basılı tutup G tuşuna basmak yeterliliğini korumaktadır. Ancak isterseniz bu tuş kombinasyonunu oluşturacağınız kısayol ile birlikte değiştirmeniz mümkündür. Hazırsanız windows 10 oyun modu nasıl kapatılır çözüm yöntemlerine birlikte bakalım.

Windows 10 oyun modu nasıl kapatılır

Windows 10 oyun modu kapanmıyor, windows 10 oyun modu devre dışı bırakma, windows 10 oyun modunu kapatma, windows 10 oyun modu nereden kapatılır, windows 10 oyun modu iptal etme. Bilgisayarımızda bulunan uygulamalar, arka plan ve görevlerinin sorunsuz bir şekilde işleme alınabilmesi için oyun modundan çıkışın nasıl yapılacağına bakacağız.

Windows 10 oyun modunu devre dışı bırakma

Bilgisayar üzerinde oyunlara daha ağırlık verilmektedir. Lakin teknolojinin gelişimi ile birlikte oyun geliştiricileri telefonlardaki oyunlarında kalitesini ve özelliklerini oldukça artırmıştır. Bu nedenle telefon üzerinden oyun oynayanların sayıları da oldukça fazladır. Her neyse konumuza gelecek olursak windows 10 oyun modundan çıkabilmek için,

Windows 10 oyun modu nasıl kapatılır, oyun modu nasıl kapatılır, oyun modu kapanmıyor, windows 10 oyun modu devre dışı bırakma, windows 10 oyun modundan çıkamıyorum, windows 10 oyun modunu kapatma

  • Bilgisayarın sağ tarafında bulunan Başlat alanına girerek ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Oyun alanına giriş yaptıktan sonra bu alanda ‘’Oyun çubuğu’’ karşınıza gelecektir. Buradan işlemi kapalı konuma getirebilirsiniz.
  • Onun dışında kısayolları da altında bulunmaktadır. Değiştirmek isterseniz oradan da değişikliğini sağlayabiliyorsunuz.

Sağlanan ayarlarla birlikte windows 10 işletim sistemi bilgisayarınızdan oyun modunu pasif hale getirme işlemlerini sağladınız. Onun haricinde dilerseniz sizin için hazırlamış olduğumuz Youtube bazı videolar gelmiyor çıkmıyor yazımızı inceleyebilirsiniz.

Windows 10 oyun modu nasıl kapatılır, oyun modu nasıl kapatılır, oyun modu kapanmıyor, windows 10 oyun modu devre dışı bırakma, windows 10 oyun modundan çıkamıyorum, windows 10 oyun modunu kapatma Windows 10 oyun modu nasıl kapatılır, oyun modu nasıl kapatılır, oyun modu kapanmıyor, windows 10 oyun modu devre dışı bırakma, windows 10 oyun modundan çıkamıyorum, windows 10 oyun modunu kapatmaWindows 10 oyun modu nasıl kapatılır, oyun modu nasıl kapatılır, oyun modu kapanmıyor, windows 10 oyun modu devre dışı bırakma, windows 10 oyun modundan çıkamıyorum, windows 10 oyun modunu kapatma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here