Paylaş

Windows 10 microsoft store gözükmüyor. Bilgisayarınızın mağaza alanı olan Microsoft store bağlantısının nerede olduğuna ilişkin bilgileri sizlere paylaşacağız.

Apple firmasının üretimini sağladığı cihazlarda mağaza alanı Apple store olarak işlem görmektedir. Anroid işletim sistemli cihazların mağaza alanı ise Play store uygulamasıdır. Windows 10 mağaza alanı ise Microsoft store olarak işlem görmektedir. Facebook, twitter ve whatsapp gibi uygulamalarınızı bu alan üzerinden bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Yine bu alandan istediğiniz oyunları da indirebiliyorsunuz. Windows 10 işletim sistemi kullanan kişiler ise görev çubuğunda mağaza simgesinin gelmediğini dile getirmektedir. Görev çubuğuna Microsoft store simgesini getirerek orada sabitleme işlem aşamalarının nasıl sağlandığını paylaşacağız. Böylelikle sizlerde bilgisayarınıza mağaza alanından indirmek istediğiniz bağlantıları rahat bir şekilde indirebileceksiniz.

Windows 10 microsoft store gözükmüyor

Windows 10 mağaza çıkmıyor, windows 10 görev çubuğunda mağaza görünmüyor, windows 10 microsoft store nerede, windows 10 microsoft store bağlantısı bende yok, windows 10 bilgisayarımda mağaza alanı bende çıkmıyor. Bilgisayarınıza istediğiniz uygulamaları mağaza alanınızdan indirebilmeniz için microsoft store kısmının görev çubuğu alanında olması gerekiyor. Sizlerin bilgisayarlarında böyle bir alan yoksa bununla alakalı olarak gereken müdahaleleri gerçekleştirerek sorunumuzu kaldıracağız.

Windows 10 mağaza çıkmıyor

Normalde tüm bilgisayarlar ilk alındığında görev çubuğu ekranında bahsettiğimiz microsoft store alanı yer almaktadır. Bu simge ilerleyen dönemlerde başka biri ya da sizin tarafınızdan görev çubuğundan kaldırılmaktadır. Yani çok fazla giriş çıkış olmadığından ötürü arada bir giriş sağlandığından dolayı kaldırmak en mantıklısıdır.

Windows 10 microsoft store gözükmüyor, windows 10 mağaza çıkmıyor, windows 10 mağaza nerede, windows 10 mağaza bende yok, windows 10 microsoft store gelmiyor, microsoft store görev çubuğunda yok
  • İlerleyen dönemlerde bir şey indirmeye karar verdiğiniz de bu bağlantının geri getirilmesinin ise hangi yollar ile işleme koyulacağına beraber bakacağız.
  • Arama bölümün microsoft store yazıp arama sağladıktan sonra karşınıza mağaza alanı gelecektir.
  • Mağaza kısmı geldiğinde görev çubuğundaki yerini de almış olacaktır.
  • Görev çubuğunda mağaza kısmı geldiğinde üzerine gelerek sağ tık yaparak görev çubuğuna sabitle demeniz yeterlidir.
Windows 10 microsoft store gözükmüyor, windows 10 mağaza çıkmıyor, windows 10 mağaza nerede, windows 10 mağaza bende yok, windows 10 microsoft store gelmiyor, microsoft store görev çubuğunda yok

Tüm sağlanan bu işlem ayarlarıyla birlikte Windows 10 microsoft store gözükmüyor sorunun netice kazandırmasını sağlamış bulunuyoruz. Olası şekilde sorunun devam etmesini bizlere yorumdan iletebilirsiniz. Bu şekilde bizlerde işlemler sırasında aldığınız hataları sizden öğrenerek çözüme yönelik adımları paylaşmış olacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here