Paylaş

Windows 10 masaüstünde bilgisayarım yok. Aldığınız bilgisayarda bilgisayarım sekmesi görünmüyorsa çözüme ilişkin aşamalardan bahsedeceğiz.

Yeni alınan bilgisayarda ve windows 10 işletim sistemine yeni geçiş sağlanan bilgisayarların genelinde masaüstü alanında hiçbir program ya da uygulama yer almamaktadır. Bilgisayarım simgesinin olmayışı ilgili dosya bağlantılarınızın olduğu alana sizleri ulaştırmayacaktır. Simgelerin ekrana getirilmesini isteyebilir ama bu işlemi windows 10 işletim sisteminde yeni olduğunuz için nereden yapıldığını bilmiyor olabilirsiniz. İşletim sistemine yeni geçiş yapan kullanıcılar için tüm ayarlarla ilgili yazılarımızı hazırlamaya devam etmekteyiz. Bilgisayarınızın masaüstünde görünmeyen bilgisayarım simgesinin ekrana getirilebilmesi için sağlanacak işlemleri hem göreceli hem de yazılı olacak şekilde aktarımını sağlayacağız. Simgelerin ekrana getirilmesinin bir çok yöntemi olsa da bu yöntemler içerisinde en kolay olanını sizlerle paylaşarak hızlı bir şekilde aklınıza soru işaretini ortadan kaldıracağız.

Windows 10 masaüstünde bilgisayarım yok

Bilgisayarım simgesi nerede, bilgisayarım simgesi bende görünmüyor, windows 10 geçiş yaptıktan sonra masaüstünde bilgisayarım simgesini bulamıyorum, bilgisayarımı yeni aldım ama bilgisayarım simgesi yok, windows 10 masaüstü ekranında bilgisayarım sembolü görünmüyor. Bilgisayarınızı yükselttiyseniz ya da sıfır aldıysanız simgelerin ekranda olmadığında paniğe girmenize gerek yok. Sıfırlama işlemleri sonrasında dahi bilgisayarınız açıldığında hiçbir simgenin olmadığını görebilirsiniz.

Bilgisayarım simgesi görünmüyor

Masaüstü alanına bilgisayarım simgesini windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızdan getirebilmeniz için ilk olarak masaüstü ekranına gelerek herhangi boş olan bir alana sağ tıklıyoruz.

Windows 10 masaüstünde bilgisayarım yok, bilgisayarım simgesi nerede, bilgisayarım simgesini bulamıyorum, windows 10 masaüstünde bilgisayarım görünmüyor, pc de bilgisayarım yok, masaüstünde bilgisayarım çıkmıyor

  • Ardından gelen seçenekler içerisinde ‘’Kişiselleştir’’ bölümüne basıyoruz.
  • Açılan ekranın sol tarafında ‘’Temalar’’ bulunacaktır. Oranın içerisine giriş gerçekleştirelim.
  • Sonrasında ‘’Masaüstü simge ayarları’’ görmeniz gerekiyor buraya tıklıyoruz.
  • Bilgisayarım tikli değildir. Onu işaretledikten sonra tamam tuşuna basıp masaüstü ekranına bakmanız da fayda bulunmaktadır.

Sağlanan ayarlarla birlikte artık masaüstü ekranına bilgisayarım simgesini getirmiş olacaksınız. Eğer ekrana böyle bir alan gelmezse bilgisayarınızı kapatıp yeniden açarak kontrol etmeniz de fayda bulunmaktadır.

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda yapmak istediğiniz fakat bulamadığınız ayarlarla ilgili bizlere yorumdan durumu iletmeniz halinde ilgili kontrolleri sağlayarak tarafınıza geri dönüşümüzü gerçekleştireceğiz. Yanıtlarımızı yine yorum alanından sizlere aktaracağız. Ayrıca üzerine eklemek istediklerinizi de yorumda belirtebilirsiniz. İyi gezintiler dilerim.

Windows 10 masaüstünde bilgisayarım yok, bilgisayarım simgesi nerede, bilgisayarım simgesini bulamıyorum, windows 10 masaüstünde bilgisayarım görünmüyor, pc de bilgisayarım yok, masaüstünde bilgisayarım çıkmıyor Windows 10 masaüstünde bilgisayarım yok, bilgisayarım simgesi nerede, bilgisayarım simgesini bulamıyorum, windows 10 masaüstünde bilgisayarım görünmüyor, pc de bilgisayarım yok, masaüstünde bilgisayarım çıkmıyorWindows 10 masaüstünde bilgisayarım yok, bilgisayarım simgesi nerede, bilgisayarım simgesini bulamıyorum, windows 10 masaüstünde bilgisayarım görünmüyor, pc de bilgisayarım yok, masaüstünde bilgisayarım çıkmıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here