Paylaş

Windows 10 masaüstü simgeler yer değiştiriyor. Bilgisayarınızı her açtığınızda simgeler yer değiştiriyorsa çözüm bilgileri haberimizde.

Bilgisayarımızı ilk aldığımız da kullanmakta olduğumuz uygulamaları masaüstü ekranında belirlediğimiz alanda tutmaktayız. Yerleri belli bir zaman sonra sabit olduğu için sık kullanılan uygulamalara anında giriş işlemi gerçekleştirebiliyoruz. Simge boyutuna göre yerlerin değişikliğini sizler yine kendi isteğinize bağlı kalınacak şekilde sağlayabiliyorsunuz. Ama son dönemlerde bazı Windows 10 kullanıcıları ekranda ki simgelerin yer değiştirdiğini belirtmektedir. Simgeler sürekli yer değişmesin belli alanda kalsın diyorsanız bilgisayarda belli işlemleri sağlamanız gereklidir. Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda çeşitli hatalar ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Ancak bu hatalar belli aşama sonrasında yapılan işlemlerle giderilebilmektedir. Simge ayarlarını nereden yapılacağının araştırması içerisine girdikten sonra edindiğimiz bilgileri size aktaracağız. Ayarlar oldukça basit olduğu için bundan sonra bilgisayar açıldığında simgeler yer değiştirmeyecektir.

Windows 10 masaüstü simgeler yer değiştiriyor

Windows 10 simgeler yer değiştiriyor, windows 10 simgeler yer değiştirmesin, windows 10 masaüstü ayarları, windows 10 işletim sistemli bilgisayarımda simgeler yer değiştirmesin, simgeler değişiyor, windows 10 simgelerin değişmesini engelleme. Her gün bilgisayarı açtığınız da masaüstündeki simgelerin yer değişikliği yaşanmasından ötürü sorun yaşıyorsanız buna artık bir dur deme zamanı gelmiş bulunuyor. Tabi bu ayarların neler olduğunu yazı içerisinde detaylı bir şekilde sunumunu sağladık.

Windows 10 simgeler yer değişiyor

Google chrome, Skype, Java ve üzerinde çalıştığımız dosya ile oynadığımız oyunların her birini kendimize bağlı kalınacak şekilde masaüstünün belli bir alanına eklemesini sağlamaktayız. Bu ayarları gerçekleştirdikten sonra da her gün aynı yerde olduğunu bildiğimiz için kolayca içerisine giriş gerçekleştirebilirsiniz.

Windows 10 masaüstü simgeler yer değiştiriyor, windows 10 simge sorunu, windows 10 simgeler düzelmiyor, windows 10 simgeler yer değiştiriyor, simgeler yer değişiyor, windows 10 simgeler yer değişmesin

  • Bilgisayarınızda simgeler yer değiştirmeye başladıysa masaüstüne gelerek fareniz ile sağ tıklıyoruz.
  • Gelen ekran da bulunan seçenekler içerisinde ‘’Görünüm’’ kısmına girişimizi gerçekleştiriyoruz.
  • Görünüm alanına girdiğiniz de de bu alanda da sizlere seçenekler sunacaktır.
  • Bu seçenekler içerisinde ‘’Simgeleri Klavuz çizgisine hizala ve simgeleri otomatik düzenle’’ seçeneklerinin yanındaki tikleri kaldırıyoruz.
  • Yaptığımız işlem sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatalım.

Bilgisayar yeniden başladığında artık Windows 10 masaüstü simgeler yer değiştiriyor sorununun ortadan kalktığınız sizlerde görebilirsiniz. İsterseniz sizin için hazırladığımız Windows 10 yazı boyutu değiştiremiyorum yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here