Paylaş

Windows 10 mağaza çalışmıyor açılmıyor. Bilgisayarınız da mağazaya giriş yapamıyorsanız dönüp duruyorsa çözüme dair yöntemleri kapsamlıca sunacağız.

İşletim sistemi windows 10 bilgisayarlarda genellikle masa üstü ekranlarda mağaza ikonu bulunmaktadır. Mağaza uygulamasına inerek istemiş olduğunuz uygulamaları bilgisayarlarınıza yüklemesini sağlayabiliyorsunuz. Yani windows içerisinde var olan uygulamaların tamamını bulabiliyorsunuz. Ancak bazı bilgisayar kullanıcıları windows mağazasına girmek istediğinde bu ekranın donup kaldığını ilerlemediğini belirtmektedir. Belirtilen sorunla alakalı da biz de incelemeleri tamamladık. Windows 10 mağazasının dönüp durmasının neyle ilgili olduğunun çözümünü sizlere sunacağız. Oluşan teknik sıkıntının giderilebilmesi için bir kaç yöntem adımı bulunmaktadır. Bu adımları tek tek kaleme almanız halinde mağaza açılacak ve siz de istenilen uygulamaları görerek ilerlemenizi buna bağlı olacak şekilde sağlayabilirsiniz.

Windows 10 mağaza çalışmıyor açılmıyor

Windows 10 mağazaya giremiyorum, windows 10 mağaza dönüp duruyor, windows 10 mağaza uygulaması dondu, windows 10 mağazaya girmek istiyorum ama ilerlemiyor, windows mağazasına giriş yapamıyorum neden, windows 10 mağaza çalışmıyor. Bilgisayarınız da windows 10 mağazasına giriş yaparak ilgili uygulama ulaşmak istediğiniz de ekran donup kaldıysa nedenine birlikte bakıp çözümü de buna bağlı olacak şekilde yaptığımız işlemlerle getireceğiz.

Windows 10 mağaza dönüyor

Windows 10 mağazasına girmek isteyen bazı kullanıcılar mağaza simgesine tıkladığı zaman ekranın dönüp durduğunu ve ilerleme yapmadığını görmektedir. Alınan bu hata içeriği ile ilgili ilk olarak güncelleme alanını kontrol etmemiz gerekiyor. Bilgisayarınıza gelen bir güncellemeden dolayı bu hatayı alıyor olabilirsiniz.

Windows 10 mağaza çalışmıyor açılmıyor, windows 10 mağaza açılmıyor, windows 10 mağaza dönüyor, windows 10 mağaza dondu, windows 10 mağaza çalışmıyor, windows 10 mağazaya giremiyorum

  • Güncellemenin gelip gelmediğini ve devreye girebilmesi için ilk olarak bilgisayarın sağ alt tarafında bulunan ”diktörtgen” butonuna tıklıyoruz.
  • Orada da ”Tüm ayarlar>Güncelleştirme ve güvenlik” alanına erişim yapıyoruz.
  • Buraya giriş işlemleri sonrasında sol tarafta var olan ”Windows update” alanına geliyoruz.
  • Geldiğimiz sayfa da güncellemelerin olduğunu göreceksiniz. Güncellemeleri ”Şimdiden başlat” demeniz halinde sorun kalmayacaktır.
  • Onun dışında hala daha mağaza uygulaması dönüp duruyorsa bu durumda bilgisayarınızın arama alanına geliyoruz.
  • Arama alanına giriş işlemi gerçekleştirdikten sonra powershell yazıp enter’a tıklıyoruz.
  • Gelen bilgiye ise sağ tıklayıp ”Yönetici olarak çalıştır” diyoruz.
  • Ardından açılacak olan sayfaya ”Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.Services.Store* | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml” -Verbose” bağlantısını girerek enter’a tıklıyoruz.
  • Yapılan bu işlem ile mağaza sıfırlanacak ve artık sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlayacaktır.

Windows 10 mağaza çalışmıyor açılmıyor sorunu için belirtilen ayarları kaleme alırsanız sorununuz giderilecektir. Probleme ilişkin sorun yaşanmaya devam ederse şayet durumu bizimle yorum kısmında paylaşım yapabilirsiniz.

 

Windows 10 mağaza çalışmıyor açılmıyor, windows 10 mağaza açılmıyor, windows 10 mağaza dönüyor, windows 10 mağaza dondu, windows 10 mağaza çalışmıyor, windows 10 mağazaya giremiyorum

Windows 10 mağaza çalışmıyor açılmıyor, windows 10 mağaza açılmıyor, windows 10 mağaza dönüyor, windows 10 mağaza dondu, windows 10 mağaza çalışmıyor, windows 10 mağazaya giremiyorumWindows 10 mağaza çalışmıyor açılmıyor, windows 10 mağaza açılmıyor, windows 10 mağaza dönüyor, windows 10 mağaza dondu, windows 10 mağaza çalışmıyor, windows 10 mağazaya giremiyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here