Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Windows 10 kullanıcı adını değiştirme ve değiştiremiyorum diyenler için işlemlerin nereden sağlanacağını bildireceğiz.

Windows 10 kullanımlarına yeni başladıysanız eğer bir çok ayarın nasıl yapılacağı konusunda bir fikre sahip olamayabilirsiniz. Ancak bizler yayına verdiğimiz yazılarımızda sizlere Windows 10 ile ilgili yaşadığınız sorunlarla alakalı bilgi vermeye çalışmaktayız. Windows 10 kullanıcı adını değiştirme ve değiştiremiyorum diyenler için nasıl bir yol izleyeceğinizi adım adım olacak şekilde paylaşarak sorununuzun giderilmesine imkan sunacağız.

Nasıl ki diğer işletim sistemlerinde kullanıcı hesabınızdaki adı değiştirebiliyordunuz bu işletim sisteminde de aynı şekilde değişikliği devreye koyabilirsiniz. Size lazım gelen tek işlem ise ayarların nereden ve hangi şekilde yapıldığı bilmektedir. Biz de ayarları size tek tek anlatarak sorununuzu çözüme kavuşturacağız.

Windows 10 kullanıcı adını değiştirme ve değiştiremiyorum

Windows 10 kullanıcı adını değiştirme

Windows 10 kullanıcı adını değiştirme işlemlerini genel olarak kullanıcı adının yanlışlığından kaynaklı olacak şekilde ele alınmaktadır. Yani bilgisayarın ilk açılımı esnasında kendi isminizi yazacakken veya istenilen ismi yazacakken farklı bir isim yazdıysanız bundan ötürü değişim isteyebilirsiniz. Değişimin hangi alandan ele alınacağı konusundaki ayarlarınıza birlikte göz atacağız.

Kullanıcı adınızın değişimi için öncelikle bilgisayarınızdan Windows tuşuyla birlikte R harfine basıyorsunuz. Yaptığınız bu işlem sonrasında gelen ekrandaki arama bölümüne ‘’netplwiz’’ yazdıktan sonra Enter tuşuna basın.

Sağlayacağınız bu ayarlarınızla birlikte kullanıcıların olduğu bir ekran gelecektir. Değiştirmek istediğiniz kullanıcı adınızın üstüne gelerek çift dokunun. Açılan sayfada kullanıcı adı bilgilerinizi değiştirerek ‘’Uygula’’ demenizle beraber kullanıcı adınızın değişim işlemlerini devreye almış olacaksınız. Ad değişiklik işlemleri sonrasında bütün ayarların işleme girebilmesi için bilgisayarınızın yeniden başlatılması gereklidir. Yeniden başlatma işlemlerinizle beraber artık ayarlarınız çözüme kavuşmuş olacaktır.

Windows 10 kullanıcı adını değiştiremiyorum

Windows 10 kullanıcı adını değiştirme ve değiştiremiyorum

Windows 10 kullanıcı adını değiştiremiyorum diyorsanız eğer yönetici olarak hesabı açmamış olabilirsiniz. Ya da girdiğiniz kullanıcı ismini kabul etmeyebilir. Dolayısıyla farklı bir isim denemesi sağlayarak aynı işlemleri devreye almanız da fayda bulunmaktadır.

Kullanıcı adının değişmeme nedenlerinden birisi de gelen güncellemelerle ilgili olabilir. Böyle bir güncelleme var mı? Yok mu? Bu verilerin kontrollerini ele alarak yine deneme sağlamanızda yarar bulunuyor. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda farklı bir ayarla alakalı sorun yaşarsanız eğer bunu bize yorum alanından ulaştırmanız yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here