Paylaş

Windows 10 koyu modu kapatamıyorum. Daha önce açılan koyu modun kapatılmasına yönelik ayarları için hangi işlemlerin sağlanacağını yazımızda konu aldık.

Herkesin bildiği gibi bilgisayar üzerinde fazla zaman geçirmek gözlerimize inanılmaz şekilde zarar vermektedir. Telefonlarda girdiğimiz uygulamalar dahi koyu tema özelliği eklenmiştir. Telefonlarımızda da çok fazla zaman geçirdiğimiz için akşam olunca girdiğimiz uygulamayı hemen karanlık moda geçirmekteyiz. Gözümüzü daha fazla almasın diye yaptığımız bu işlem oldukça faydalıdır. Ama sabah olduğunda tekrar eski haline ister istemez döndürmek istersiniz. Bilgisayarınız tek kullanmıyorsanız ortaklaşa bir kullanım yapıyorsanız akşam saatlerinde farklı biri ayarını değiştirebilir. Değiştirdiği ayar koyu modu açmışsa eğer bu durumda yapmanız gereken bilgisayarı siyah ekrandan çıkarmak olacaktır. Nasıl olduğunu siz yapmadığınız için bilememeniz gayet normaldir. Haliyle bu ayarların işleme alınabilmesi için windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızdan ayarları beraber gerçekleştireceğiz. Sağlanan işlemlerle birlikte de bilgisayarı tekrar eski moduna geçirebilirsiniz.

Windows 10 koyu modu kapatamıyorum

Windows 10 koyu modu nasıl kapatabilirim, windows 10 siyah gözükmesin, windows 10 karanlık gözükmesin, windows 10 siyah modu kapalı hale getirme, windows 10 karanlık modu kapatma, windows 10 koyu mod kapanmıyor, windows 10 siyah mod kapanmıyor. Bilginiz dışında gerçekleştirilen koyu moda geçme işlemlerini kendiniz kısa bir işlem sonrasında tekrar eski haline getirebilirsiniz.

Facebook siyah ekran gözükmesin

Bilgisayarı açtığınız da tüm bağlantıların etrafı siyah gözüküyorsa bu durumda kontrollerinizi birlikte gerçekleştireceğiz. Ama kapattığınız bu ayarı ilerleyen dönemlerde kendiniz de tekrar kullanımını sağlayabilirsiniz.

Windows 10 koyu modu kapatamıyorum, windows 10 koyu mod nerede, windows 10 koyu mod gözükmüyor, windows 10 siyah gözükmesin, windows 10 karanlık modu kapatma

  • Bilgisayarınızın üzerinde bulunan windows tuşu ile birlikte I harfine basılı tutmamız durumunda ‘’Ayarlar’’ alanına erişim gerçekleştireceğiz.
  • Ayarlar bölümüne girdikten sonra da ‘’Kişiselleştirme’’ alanına giriş yapıyoruz.
  • Ardından da sol menü de yer alan ‘’Renkler’’ kısmına giriş gerçekleştirelim.
  • Renkler alanına girdiğiniz de de sayfayı aşağıya doğru çektiğiniz de ‘’Varsayılan uygulama modunu seçin’’ seçeneği koyu olarak işaretlidir.
  • Bu işareti ‘’Açık’’ yaptıktan sonra sorun artık kalmayacaktır. Hala daha bir düzelme olmadıysa bilgisayarını yeniden başlatmanız halinde yaşanılan sorun ortadan kalkacaktır.

Yaptığımız ayarlarla birlikte windows 10 koyu modu kapatamıyorum işlemlerini tamamlayacaksınız. Olurda takıldığınız bir yer olursa bize bu durumu yorumda iletebilirsiniz. İsterseniz instagram keşfet gözükmüyor çıkmıyor yazımıza bakabilirsiniz.

Windows 10 koyu modu kapatamıyorum, windows 10 koyu mod nerede, windows 10 koyu mod gözükmüyor, windows 10 siyah gözükmesin, windows 10 karanlık modu kapatmaWindows 10 koyu modu kapatamıyorum, windows 10 koyu mod nerede, windows 10 koyu mod gözükmüyor, windows 10 siyah gözükmesin, windows 10 karanlık modu kapatma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here