Paylaş

Windows 10 kota koyamıyorum olmuyor. Bilgisayarınızda internetinize sınır koymak istiyorsanız hazırladığımız yazımız işinizi görecektir.

İnternet artık olmazsa olmazlarımız arasında yer almaktadır. Aylık kota limiti kalkmış olsa da kotalı paketlerin yürürlükte olduğunu belirtmekte fayda bulunmaktadır. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınız da güncellemeleri sürekli yapıyorsanız kota sınırlandırması koyabilirsiniz. Teknolojinin gelişimiyle birlikte artık cihazlarda bulunan işletim sistemleri sayesinde istediğiniz ayarları gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu ayarlardan birisi de kullanım sağlamış olduğunuz internete veri sınırlandırması koyabilmektedir. Windows 10 işletim sisteminde veri sınırlandırması koyulduktan sonra otomatik olarak bilgilendirme mesajı gelecektir. Belirtilen limite geldiğiniz de windows 10 işletim sisteminden size kota sınırına ulaştığınıza yönelik bilgilendirme gönderilecektir. Gelen bilgilendirme ışığında da işlemlerinizin ilerletebilirsiniz. Şimdi gelelim bizim asıl konumuza bilgisayarınıza bu sınırlandırmayı nasıl koyacağımıza. Sizlerde hazırsanız ayarlara başlayabiliriz.

Windows 10 kota koyamıyorum olmuyor

Windows 10 kota nasıl koyulur, windows 10 kota sınırı belirleme, windows 10 bilgisayarıma kota sınırı koymak istiyorum, windows 10 kota koyulmuyor, windows 10 veri sınırı koyma, windows 10 veri sınırlandırması koyma, windows 10 internete sınır koymak için ne yapmak gerekiyor. İnternet bağlantınızın bilgisayar üzerinde ne kadarlık bir veri götürdüğünü öğrenebilmek için bilgisayarınıza bu sınırlandırmayı koyabilirsiniz.

Windows 10 kota nasıl koyulur

Sınırlandırmanın bilgisayarınıza koyabilmeniz için de Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızın sol tarafında bulunan arama alanına ‘’Veri kullanım ayarları’’ yazdıktan sonra üst alanda bulunan seçeneğe tıklıyoruz.

Windows 10 kota koyamıyorum olmuyor, windows 10 kota koyma, windows 10 veri kullanımı, windows 10 kota koyulmuyor, windows 10 internete sınır koyma, windows 10 kota sınırı belirleme

Gelecek olan ekran içerisinde ‘’Veri kullanımı’’ adı altında bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneğin hemen alt tarafında bulunan ‘’Sınır koy’’ butonuna tıklayıp açılan ekran da gelen işlemlerde ‘’Aylık’’ olarak seçilimi gerçekleştiriyoruz. Aylık seçilimi işaretledikten sonra kaydet demeniz durumunda artık bilgisayarınızdaki veri kullanımına sınırlandırmayı belirtilen GB kotası üzerinden koydunuz.

Kullandığınız paketin kotasından 2 GB gibi altta değer yapabilirsiniz. Sonuç itibariyle eviniz de de akıllı telefonlarınızdan da elbet giriş gerçekleştirmesi sağlanacaktır. O yüzden böyle bir işlemi sağlamanız da fayda bulunuyoruz.

Bilgisayarınıza belirtilen ayarlarla birlikte kota sınırlandırmasını koyabilirsiniz. Olurda aklınıza takılan bir yer olursa bize yorumdan bu durumu iletebilirsiniz. Windows 10 kota koyamıyorum olmuyor sorununa ilişkin işlemleri tamamlamış bulunuyoruz. Dilerseniz Windows 10 koyu modu kapatamıyorum yazımızı inceleyebilirsiniz.

Windows 10 kota koyamıyorum olmuyor, windows 10 kota koyma, windows 10 veri kullanımı, windows 10 kota koyulmuyor, windows 10 internete sınır koyma, windows 10 kota sınırı belirlemeWindows 10 kota koyamıyorum olmuyor, windows 10 kota koyma, windows 10 veri kullanımı, windows 10 kota koyulmuyor, windows 10 internete sınır koyma, windows 10 kota sınırı belirleme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here