Paylaş

Windows 10 konumu kapatamıyorum. Bilgisayarınızda konum servisini kapatabilmek için ayarların nereden ve nasıl yapıldığından bahsedeceğiz.

Teknoloji artık hayatımızın her alanında kendini göstermektedir. Telefonlarımızdaki uygulamalarda olsun ya da bir yerden bir yere gittiğimizde konum üzerinden tüm bilgilere sahip olabiliyoruz. Olduğumuz mekanın konumu atarak o an orada olduğumuzu bizleri takip eden kullanıcılara belli ediyoruz. Telefonumuz da ve uygulamalarda olduğu gibi bilgisayarlarımız da da konum ayarları yerini almış durumdadır. Windows 10 işletim sistemli bir bilgisayar kullanımı sağlıyorsanız konum ayarları açıksa internet üzerinden yaptığınız aramalarda o anki konuma bağlı görseller önünüze gelecektir. Örneğin siz bir sipariş vereceksiniz ve google üzerinden bir arama sağladınız. Sizin konumuza en yakın olan yerlerin bilgileri karşınıza gelecektir. Bu herkesin isteyebileceği bir işlem olmasına karşın siz hayır benim konumumun kimse tarafından bilinmesini istemiyorum diyorsanız ayarlarımızı birlikte kontrol edeceğiz. Sağlanacak işlemlerle birlikte de konum ayarlarını kapalı hale getireceğiz.

Windows 10 konumu kapatamıyorum

Windows 10 konum nasıl kapatılır, windows 10 konumu kapalı hale nasıl getirebilirim, windows 10 konumum bilinmesin, windows 10 konumu nereden kapabilirim, bilgisayarımdaki konumu kapatmak için ne yapmalıyım, bilgisayardaki konumum bilinmesin. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda konuma dair verilerin açık olmasını istemeyebilirsiniz. Bu ayarlarımızın kapatılabilmesi için sağlanacak işlemleri sizin için ele aldık.

Windows 10 konum bilinmesin

Konum verilerinin kapalı hale getirilebilmesi için bilgisayarınızın sol tarafındaki windows yani başlat ikonuna tıklayıp ”Ayarlar” alanına girebilirsiniz. Ya da sağ alt tarafta bulunan dikdörtgen şeklindeki bölüme tıklayıp ”Tüm ayarlar” kısmına erişim gerçekleştiriyoruz.

Windows 10 konumu kapatamıyorum, windows 10 konum kapatma, windows 10 konum nasıl kapatılır, windows 10 konum kapanmıyor, windows 10 konum bilinmesin, windows 10 konum gözükmesin

  • Buraya giriş sağladıktan sonra ise tarafınıza sunulan seçenekler içerisinden ”Gizlilik” alanına erişim gerçekleştiriyoruz.
  • Gizlilik bölümüne girdikten sonra ekranın sol tarafındaki menüde ”Konum” yazısını göreceksiniz.
  • Buraya tıkladığınız da orta ekranda ”Konum hizmeti” açık olarak görünmesi gerekiyor.
  • Burayı kapalı hale getirdikten sonra konum servisi kapatmış olacaksınız.

Yapılan ayarlar ışığında windows 10 konumu kapatamıyorum sorunu giderilmiş olması gerekiyor. Eğer konum kapalı hale gelmezse bilgisayarınızı bir kere kapatıp yeniden açmanızı tavsiye ediyorum. Tekrar aynı işlemleri bilgisayar açıldıktan sonra ele aldığınız da konum sorunsuz bir şekilde kapanacaktır.

Windows 10 konumu kapatamıyorum, windows 10 konum kapatma, windows 10 konum nasıl kapatılır, windows 10 konum kapanmıyor, windows 10 konum bilinmesin, windows 10 konum gözükmesin Windows 10 konumu kapatamıyorum, windows 10 konum kapatma, windows 10 konum nasıl kapatılır, windows 10 konum kapanmıyor, windows 10 konum bilinmesin, windows 10 konum gözükmesin

Windows 10 konumu kapatamıyorum, windows 10 konum kapatma, windows 10 konum nasıl kapatılır, windows 10 konum kapanmıyor, windows 10 konum bilinmesin, windows 10 konum gözükmesin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here