Windows 10 konum geçmişini temizleme. Bilgisayarınızda konum geçmişini silmek istiyorsanız bu ayarları nereden sağlayacağınızı anlatacağız.

Konum servisiniz şayet açıksa konum geçmişiniz kullanım yapmış olduğunuz bilgisayar da belirli bir süre depolanmaktadır. Bu işlem neticesinde de konumuz uygulamalar tarafından ise kullanabilmektedir. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda konum bilgilerinin nasıl kapatıldığına ilişkin işlemlerden bahsetmiştik. Fakat daha öncesinde açık olan konumunuz için depolama işlemleri devreye alındıysa ve bu bilgilerin başka uygulamalar tarafından kullanılmasını istemiyorsanız konum geçmişin temizlemesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede depolanmış olan konum bilgileri silinecek ve sizlerin konumundan faydalanmakta olan uygulamalar artık bu işlemleri sağlayamayacaktır. Şimdi siz de hazırsanız konum geçmişinin nasıl temizlendiğine beraber bakalım.

Windows 10 konum geçmişini temizleme

Windows 10 konum geçmişi silinmiyor, windows 10 konum geçmişi nasıl temizlenir?, windows 10 konum geçmişini silme, windows 10 konum geçmişini temizleme, windows 10 konum geçmiş bilgileri nasıl silinir, windows 10 bilgisayarımda konum ayarlarını sıfırlama. Kullandığımız bilgisayarda daha öncesinde açık olan konumumuzdan ötürü ikincil uygulamalar konumdan faydalanmaması için bilgilerin geçmişini temizlemek bizlerin elindedir. Nasıl olduğunu ise yazımızda detaylandırıyoruz.

Windows 10 konum geçmişini silme

Konum servisini açıkken kapalı konuma getirdikten sonra bir de bu işlemler dışında konum geçmişinizi temizlemenizi tavsiye ediyoruz. Konum bilgileri açıkken mevcut konumuz bir süreliğine depo edilmektedir. Bu depolama işlemleri sonrasında da uygulamalar konumuzdan yararlanabilmektedir.

Windows 10 konum geçmişini temizleme, windows 10 konum geçmişi temizlenmiyor, windows 10 konum geçmişini silme, windows 10 konum temizleme, windows 10 konum silme, windows 10 konum silinmiyor

Konum geçmişinin temizlenebilmesi için;

  • Bilgisayarımızın sağ alt kısmında bulunan dikdörtgen şeklindeki ikonuna tıkladığınız da karşınıza ”Tüm ayarlar” adı altında bir seçenek belirecektir.
  • Tüm ayarlar kısmına girerek buradan da gelen seçenekler içinden ”Gizlilik” alanına erişim gerçekleştiriyoruz.
  • Gizlilik bölümünün sol tarafında bulunan seçeneklerde ise ”Konum” yazısını görebilirsiniz.
  • Buraya tıkladığınız da gelen ekranda ”Bu cihazda geçmişi temizle” ikonunu göreceksiniz.
  • ”Temizle” dediğiniz andan itibaren konum bilgileriniz bilgisayardan temizlenecektir.
Windows 10 konum geçmişini temizleme, windows 10 konum geçmişi temizlenmiyor, windows 10 konum geçmişini silme, windows 10 konum temizleme, windows 10 konum silme, windows 10 konum silinmiyor

Windows 10 konum geçmişini temizleme ayarlarını bahsedilen şekilde sağlayabilirsiniz. Belirtilen ayarlar içerisinde aklınıza takılan bir yer olursa bunu bizimle yorum kısmından memnuniyetle paylaşabilirsiniz. İletmiş olduğunuz durum tarafımızdan inceleme yapılarak cevap yine yorum alanından sağlanacaktır. İsterseniz sizler için hazırlamış olduğunuz Youtube videolar kendiliğinden oynuyor makalemize göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz