Paylaş

Windows 10 konum açamıyorum olmuyor. Bilgisayarınızda ki konumu nasıl açacağınızı öğrenmek istiyorsanız çözüme dair bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Akıllı telefonların çıkışıyla birlikte bir çok kişi artık bilgisayarların yüzüne bakmamaktadır. Ama işimiz ya da çocukların ödevleri gereği bilgisayardan da işlem yapmaktayız. Telefonlarda bulunan konum servislerini bilgisayarlar da da bulabilirsiniz. Konum servisleri teknoloji alanında önemli bir etkendir. Artık bir yerden bir yere gittiğimiz de mevcut konumun atılması halinde doğrudan adrese gidebiliyoruz. Bilgisayarlardaki komut ne işe yarıyor diye soracak olursanız bulunduğunuz bölgedeki aramaları sizin karşınıza çıkarmaktadır. Yani siz bir yemek siparişi vermek istediğinizde, ya da google üzerinden bir arama sağladığınız da ilk sıraya gelecek olan mevcut konuma yakın yerlerdir. Konum kapalı hale getirilirse bu alan değişecektir. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarımızda konum nasıl açılacağına gelin birlikte bakalım.

Windows 10 konum açamıyorum olmuyor

Windows 10 konum nasıl açılır, windows 10 konumu açmak istiyorum, windows 10 konum açılmıyor, windows 10 konumu açmak için ne yapmam gerekiyor, windows 10 konum bilgilerini açma. Günümüz çağında konum bilgileri oldukça önem arz etmektedir. Gittiğimiz bir yerin, işlettiğimiz iş yerinin ya da buna bağlı olacak şekilde adresin bulunması için oldukça önemlidir. Nitekim bilgisayar üzerinde de konumun yeri önemlidir. Konumun bilgisayarda açılması için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Windows 10 konum nasıl açılır

Konumun bilgisayardan aktif hale getirebilmek için sağ alt kısımda saatin yanında bulunan dikdörtgen şeklindeki alana tıklıyoruz. Beraberinde ”Tüm ayarlar” kısmına giriş işlemi sağlıyoruz.

Windows 10 konum açamıyorum olmuyor., windows 10 konum açma, windows 10 konum nasıl açılır, windows 10 konum açılmıyor, windows 10 konum nereden açılır, windows 10 konumu açamıyorum

Tüm ayarların içerisinde size sunulan seçenekler de ”Gizlilik” bölümüne giriş yapıyoruz. Gizlilik alanına erişim sağlandıktan sonra da sol menüde ”Konum” seçeneğine tıklıyoruz. Konum bölümüne girdiğiniz de zaten karşınıza ”Konum hizmeti” adı altında bir seçenek sunulacaktır.

Yüksek ihtimal ile ”Konum hizmeti” kapalı konumdadır. Aktif hale getirme işlemleri için üzerine tıklayıp müdahaleleri sağlayabilirsiniz. İşlemler sonucunda artık aramalarınızı sağladığınız da size en yakın işletmeler sunulacaktır.

Windows 10 konum açamıyorum olmuyor diyenler belirtilen ayarlar ışığında sorun yaşarsanız bilgisayarı kapatıp yeniden açmayı deneyelim. Olmazsa bilgileri yedekleyerek sıfırlama başlatabilirsiniz.

Windows 10 konum açamıyorum olmuyor., windows 10 konum açma, windows 10 konum nasıl açılır, windows 10 konum açılmıyor, windows 10 konum nereden açılır, windows 10 konumu açamıyorum Windows 10 konum açamıyorum olmuyor., windows 10 konum açma, windows 10 konum nasıl açılır, windows 10 konum açılmıyor, windows 10 konum nereden açılır, windows 10 konumu açamıyorumWindows 10 konum açamıyorum olmuyor., windows 10 konum açma, windows 10 konum nasıl açılır, windows 10 konum açılmıyor, windows 10 konum nereden açılır, windows 10 konumu açamıyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here