Paylaş

Windows 10 karanlık modu açamıyorum. Bilgisayarınız da koyu modu aktif hale getirmek için sağlamanız gereken işlemleri tek tek paylaşacağız.

Teknoloji üzerinde önemli gelişmelerin yaşandığı bir dönemde isteğe bağlı her şeyi bulabilmek mümkündür. Gerek akıllı telefonlarda gerekse de kullandığımız bilgisayar üzerinde bir çok işlemin çeşitlilik kazandığını belirtmekte fayda bulunuyor. Özellikle windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarınız da genel olarak tüm istekleriniz yerine getirilmektedir. Her getirilen güncelleme ile birlikte farklı bir yenilikte bilgisayarınıza eklenmektedir. Nitekim bu sosyal medya ve telefonlar içinde geçerli olan bir işlemdir. Windows 10 bilgisayarlarında bilmediğiniz bir çok ayarı sizler için hazırlamaya çalışıyoruz. Bilgisayarınıza işinizden ötürü çok bakıyorsanız bunun için koyu moda alarak siyah ekranda çalışmaya devam edebilirsiniz. Hem gözlerinizin yorulmasını önleyecek hem de akşam saatlerinde ışığın kapalı olduğu dönem de etrafa fazla ışık yaymayacaktır. Bu da önemli bir ayrıntı olmasından ötürü siyah ekran gözüksün istiyorsanız ayarın nereden yapıldığına birlikte bakalım.

Windows 10 karanlık modu açamıyorum

Windows 10 koyu modu açma, windows 10 siyah ekran gözüksün, windows 10 siyah ekrana geçme, windows 10 karanlık moda alma, windows 10 bilgisayarımı karanlık moda nasıl alabilirim, windows 10 siyah ekrana nasıl alabilirim, windows 10 koyu mod açılmıyor, windows 10 ekran siyah olmuyor. Bilgisayarımızın ışığı gözünüzü almaması için ışık ayarını düşürmekteyiz. Ekran ayarları üzerinden bunu sıklıkla yapıyoruz. Ama artık buna gerek kalmadan tek bir tuşla koyu moda alıp ayarlarınızı sağlayabilirsiniz.

Windows 10 koyu modu açma

Ekranın koyu moda geçesi için kısa yoldan ayarların içerisine girebilmek adına bilgisayarınızın windows tuşuna basılı tutarak I harfine basalım. Windows + I harfine bastıktan sonra ayarlar ekranı gelmektedir. Ayarlar içerisinde bulunan ‘’Kişiselleştirme’’ bölümüne giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.

Windows 10 karanlık modu açamıyorum, windows 10 koyu modu açma, windows 10 koyu mod etkinleştirme, windows 10 ekran siyah gözüksün, windows 10 ekran karanlık gözüksün, windows 10 siyah ekrana geçme

Bu alana girdikten sonra gelen ekranın hemen sol tarafında ‘’Renkler’’ adı altında bir seçenek belirecektir. Renkler bölümün içerisine girerek sayfayı aşağıya doğru kaydırıyoruz. Sayfayı aşağıya doğru indirdiğimiz de de ‘’Varsayılan uygulama modunu seçin’’ diye bir seçenek bulunuyor.

Varsayılan uygulama modunu ‘’Koyu’’ olarak işaretledikten sonra ekranın siyahlaştığını görebilirsiniz. Karanlık ekrana geçtikten sonra işlemlerinizi halledip tekrar eski moda geçmek için de aynı işlemleri sağlayabilirsiniz. Windows 10 karanlık modu açamıyorum problemiyle alakalı ilgili işlemleri paylaşmış bulunuyoruz. Bunun haricinde dilerseniz sizin için hazırladığımız Google asistan ne demek ne işe yarar adlı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Windows 10 karanlık modu açamıyorum, windows 10 koyu modu açma, windows 10 koyu mod etkinleştirme, windows 10 ekran siyah gözüksün, windows 10 ekran karanlık gözüksün, windows 10 siyah ekrana geçmeWindows 10 karanlık modu açamıyorum, windows 10 koyu modu açma, windows 10 koyu mod etkinleştirme, windows 10 ekran siyah gözüksün, windows 10 ekran karanlık gözüksün, windows 10 siyah ekrana geçme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here