Paylaş

Windows 10 izninize ihtiyacımız var diyor. Bilgisayarda kamera açılmıyor ya da çalışmadığı sırada bu hatayı alıyorsanız ilgili çözüm yollarına beraber bakacağız.

Günümüz teknolojisinde artık konuşmalarımızı gerek telefonlarda gerekse de bilgisayarlarda görüntülü olacak şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Telefonumuz da bulunan tüm uygulamalarda hemen hemen görüntülü arama özelliğinin olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Gelişen teknoloji ile birlikte artık kamera kaliteleri de oldukça artmış durumdadır. Laptop bilgisayarın zaten kendi içerisinde kamera ön yüzüne yerleştirilmiştir. Masa üstü bilgisayarlar da da ekstra takılan kameralar oldukça iş görmektedir. Skype, facebook ya da whatsapp hesaplarına girişlerin bilgisayar üzerinden sağlandığında bu alanda kamera açıp sohbetlerimizi gerçekleştirebiliyoruz. Windows 10 bilgisayar kullanıcıları bilgisayarlarında kamera açtıklarında ”İzninize ihtiyacımı var” uyarısı ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Yaşanan bu durum sonrasında nelerin gerekli olduğuna birlikte bakıp işlemlerimizi tamamlayarak kameranıza erişiminizi geri getireceğiz.

Windows 10 izninize ihtiyacımız var diyor

Windows 10 izninize ihtiyacımız var, windows 10 kamera açılmıyor, windows 10 bilgisayarda kameram çalışmıyor, windows 10 kamera ayarlarını nasıl açabilirim, windows 10 kameraya izin verme, windows 10 kameram neden çalışmaz, Bilgisayarda arkadaşınıza kamera açmak istediğiniz de kamera ilgili uygulamalarda açılmıyor ya da izin vermenize dair bilgi istiyorsa çözüm yazımızda yer almaktadır.

Windows 10 kamera açılmıyor

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızdan kameranın açılımının sağlanabilmesi için sağ alt bölümde bulunan dikdörtgen şeklindeki bölüme tıklayıp ”Tüm ayarlar” kısmına geliyoruz. Ya da izninize ihtiyacımız var yazısının altındaki gizlilik ayarları bölümüne tıklayabilirsiniz.

Windows 10 izninize ihtiyacımız var diyor, izninize ihtiyacımız var, windows 10 kamera açılmıyor, windows 10 kamera çalışmıyor, windows 10 izninize ihtiyacımız var, windows 10 kamerayı açma

Sonrasında gelen seçenek ekranında ”Gizlilik” kısmına tıklıyoruz. Gizlilik alanının solunda ”Kamera” alanına giriş yapıyoruz. Gelen ekranda ”Uygulamaların kameranıza erişimine izin ver” alanı kapalıdır. Bu alanı ve aşağıdaki bölümdeki kamera kısmını açık hale getiriyoruz.

  • Yapılan ayarlar sonrasında hala daha sorun yaşanıyorsa bu durumda bu bilgisayar üzerine gelip sağ tıklayıp özellikler diyoruz.
  • Özellikler alanının solunda bulunan ”Aygıt yöneticisi” kısmına giriyoruz.
  • Burada ”Görüntüleme aygıtları” kısmına tıklıyoruz.
  • Kamera adınız gelecektir. Onun üzerine gelerek sağ tıklayıp ”Kaldır” butonuna tıklıyoruz.
  • Kaldırma işlemlerinizi tamamladıktan sonra üst alanda ”Donanım değişikliklerini tara” diyerek bilgisayarınızı yeniden başlatalım.
  • Bilgisayar yeniden başladıktan sonra kamera açmayı denediğiniz de kameranız sorunsuz şekilde açılacaktır.

Windows 10 izninize ihtiyacımız var diyor, izninize ihtiyacımız var, windows 10 kamera açılmıyor, windows 10 kamera çalışmıyor, windows 10 izninize ihtiyacımız var, windows 10 kamerayı açma

Yaptığımız ayarlarla birlikte windows 10 izninize ihtiyacımız var diyor sorunumuz ortadan kalkacaktır. İsterseniz instagram Hesabıma Giremiyorum Resimli Anlatım makalemizi inceleyebilirsiniz.

Windows 10 izninize ihtiyacımız var diyor, izninize ihtiyacımız var, windows 10 kamera açılmıyor, windows 10 kamera çalışmıyor, windows 10 izninize ihtiyacımız var, windows 10 kamerayı açma Windows 10 izninize ihtiyacımız var diyor, izninize ihtiyacımız var, windows 10 kamera açılmıyor, windows 10 kamera çalışmıyor, windows 10 izninize ihtiyacımız var, windows 10 kamerayı açma Windows 10 izninize ihtiyacımız var diyor, izninize ihtiyacımız var, windows 10 kamera açılmıyor, windows 10 kamera çalışmıyor, windows 10 izninize ihtiyacımız var, windows 10 kamerayı açma Windows 10 izninize ihtiyacımız var diyor, izninize ihtiyacımız var, windows 10 kamera açılmıyor, windows 10 kamera çalışmıyor, windows 10 izninize ihtiyacımız var, windows 10 kamerayı açma Windows 10 izninize ihtiyacımız var diyor, izninize ihtiyacımız var, windows 10 kamera açılmıyor, windows 10 kamera çalışmıyor, windows 10 izninize ihtiyacımız var, windows 10 kamerayı açmaWindows 10 izninize ihtiyacımız var diyor, izninize ihtiyacımız var, windows 10 kamera açılmıyor, windows 10 kamera çalışmıyor, windows 10 izninize ihtiyacımız var, windows 10 kamerayı açma

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here