Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimi bu yazımızda Windows 10 internetten dosya indirilemiyor ve indiremiyorum diyenler için izlenecek çözüm yollarına bakacağız.

COVİD-19 virüsünün yaygınlaşmasıyla birlikte eğitimler uzaktan verilmeye başlanmış durumdadır. Haliyle çocukları için bilgisayar alan ebeveynler internet üzerinden verilen ödevleri ya da araştırmaları neticesinde dosya indirme işlemine girmektedir. Lakin son zamanlarda çoğu kullanıcı Windows 10 internetten dosya indirilemiyor ve indiremiyorum demektedir.

Yaşanan aksaklığın altında yatan nedenin ne olduğuna dair gerekli incelemeleri tamamlamış bulunuyoruz. İlgili araştırmalarımız neticesinde verdiğimiz bilgileri işleme koymanızla beraber sorun giderilecektir. Ve siz de bundan sonrasında istediğiniz dosyaların indirilmesini problemsiz şekilde sağlamış olacaksınız.

Windows 10 internetten dosya indirilemiyor ve indiremiyorum

Windows 10 internetten dosya indirilemiyor

Windows 10 internetten dosya indirilemiyor sorununa neden olan etkenlerin en başında internet bağlantınızın olmaması geliyor. Ya da var olarak görünen internetiniz yavaş ya da anlık kesinti olmasından ötürü dosyayı indiremiyor olabilirsiniz. Haliyle mobilden bağlıysanız eğer wifiye bağlanın, wifiden bağlıysanız da modemi kapatıp açarak deneme gerçekleştirip ya da mobile bağlanarak deneme sağlayın.

Ayarlarınızı sağladığınızda sorunun internet ile alakalı olmadığını tespit ettiyseniz eğer bu durumda kullanmakta olduğunuz antivirüs programından ötürü dosyayı indiremiyor olabilirsiniz. İndirdiğiniz dosyada virüs olmamasına rağmen antivirüs programı bu indirmeyi geri çevirebilmektedir. Haliyle antivirüs programınızı kısa süreliğine devre dışı bırakıp indirme işlemlerini tamamlayabilirsiniz. İndirmeler tamamlandıktan sonra tekrar aktif konuma almanızda yarar bulunmaktadır.

Bunların haricinde yaptığınız işlemler neticesinde hala daha dosya indirilemiyor ise Windows 10 işletim sistemli cihazınıza gelen güncellemelerden kaynaklı hata alıyor olabilirsiniz. Güncellemelerinizi devreye koymanızla birlikte indirmek istediğiniz dosyayı tekrar indirmeye çalışın. Ayarlarınızı bu doğrultuda işleme alırsanız sorununuz kalmayacaktır.

Windows 10 internetten dosya indiremiyorum

Windows 10 internetten dosya indirilemiyor ve indiremiyorum

Windows 10 internetten dosya indiremiyorum yönünde girdiğiniz araştırmalarınız sonucunda belirttiğimiz işlemler çözüm olmuyor ise tarayıcınızın ön belleğini ve arama geçmişini temizleyin. İşlemi sağladıktan sonra ise tekrar indirmeye çalışın.

İndirme buna rağmen de olmazsa eğer tarayıcınızı kaldırıp yeniden yükleme sağlayabilir ya da farklı bir tarayıcıdan denemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak bilgisayarınızda yeterli alanının olup olmadığını kontrol edin. Yeterli alan olmadığından ötürü de dosya indirilemiyor olabilir. Windows 10 hakkında sormak ya da merak ettiğiniz hususlar varsa eğer bize bunu yorum alanından dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz