Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına verdiğimiz bu yazımızda Windows 10 instagram request timeout sorunu ile karşılaşan kullanıcılar için neler yapılması gerektiğini anlatacağız.

İnstagram uygulamasını artık sadece telefonlarda değil bilgisayarlarınız üzerinden de sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Telefonlarda olduğu gibi bilgisayarlarınızda da bağlantı kurduğunuz esnada çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Windows 10 instagram request timeout sorunu için izlemeniz gereken yolların neler olduğuna bakacağız.

  • Vereceğimiz ayarlarla birlikte cihazınızda uygulamanızı problemsiz şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Bağlantının zaman aşımına uğramış olduğu bu uyarının altındaki nedenleri gözden geçirmeye hazırsanız o halde başlayalım.

Windows 10 instagram request timeout sorunu

Windows 10 instagram

Windows 10 instagram uygulamasına girişiniz sonrasında request timeout uyarısı alıyorsanız bunun nedeni isteğin zaman aşımına uğradığıdır. Yani Türkçe olarak anlamı bu şekildedir. İstek zaman aşımına uğradığında bununda ayrı ayrı nedenleri bulunuyor.

Bağlantı hızınızın yavaşlığı bu sorunu yaşamanızdaki en büyük nedenlerin başında gelmektedir. Sorunun giderilmesini istiyorsanız internetinizi gözden geçirmeniz gerekiyor. Wifiye bağlıysanız eğer mobilden, mobile bağlıysanız da wifiye bağlanarak deneme gerçekleştirin. Denemelerinizi sağladığınızda tekrar bağlantı kurmanızda sorun olmaması gerekiyor.

Problem yine devam ediyorsa bilgisayarınıza gelen güncellemeden kaynaklıdır. Güncellemelerinizi gözden geçirip tekrar işlemlerinizi sağlayın. O da olmazsa eğer bilgisayarınızın saat ve tarih ayarlarını gözden geçirin.

Sorunu şayet bunların hiç biri gideremezse bilgisayarınızda uygulamanızı kaldırıp yeniden yüklemeniz halinde çözüm gelmiş olacaktır.

Request timeout sorunu

Windows 10 instagram request timeout sorunu

Request timeout sorunu altında yatan nedenlerin en başında internet yavaşlığı gelmektedir. İnternetinizin yavaş olmaması halinde bu sorunun karşınıza geleceğini sanmıyorum. Arka planda çalışan diğer uygulamalarında bu hatayı almanızda çok büyük katkısı olur.

Arka planda çalışan uygulamalarınızı kapatıp tekrar deneme gerçekleştirdiğinizde sorun giderilmiş olacaktır. Tüm belirttiğimiz aşamaların sonunda yine sorunlar olursa sorun bildir üzerinden instagram yetkilileri ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

İnstagram hesabınızda karşılaştığınız diğer problemler için bizi yorumdan bilgilendirme sağlayabilirsiniz. Normal şartlarda uygulama içerisinde meydana gelen her türlü sorunların cevabını web sitemizden bulabilirsiniz. Yeni hazırlamış olduğumu ve yayına verdiğimiz yazıların tamamı sizlerin hesaplarınız içerisinde karşılaştığınız sıkıntılardan oluşmaktadır. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler ve sağlıklı günler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here