Paylaş

Windows 10 hesap makinesi kendiliğinden kapanıyor sorununu nasıl çözüme kavuşacağına yazı içerisinde ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

Bilgisayarlarımız artık günlük hayatta olmazsa olmazlarımız arasında yer almaktadır. İçerisindeki işletim sistemi ise bize göre farklılık göstermektedir. Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız eğer hesap yapmak istediğinizde bilgisayarınızı da kullanabilirsiniz. Ancak hesap makinesi kendiliğinden kapanıyor ise buna bağlı olarak yapmanız gerekenleri birlikte kontrol edeceğiz.

Kullanmakta olduğunuz bilgisayarda açtığınız hesap makinesi çalışmıyor ya da açılsa bile anında kapanıyorsa bunun altında farklı nedenler bulunmaktadır. Bu nedenleri tek tek bularak probleminizi ortadan kaldırmakta sizin elinizdedir. Bildiğiniz üzere artık teknik anlamda yaşanan sorunlarınızı kısa bir araştırma sağlayarak çözüme kavuşturabilirsiniz. Lakin herhangi bir araştırma yapmadan tamamen destek almak isterseniz bu durumda paranızın cebinizden çıkacağını da bilmelisiniz. Biz de bu aşamada devreye girerek Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda kendiliğinden kapanan hesap makinesini nasıl düzelteceğinizi konu alacağız. Yalnız bu işlemlerin tamamını Windows 10’da yapabileceğinizi de söyleyelim. Siz de hazırsanız eğer o halde hadi başlayalım.

Windows 10

windows 10

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda hesap makinesini açmak istediğinizde kapanmaya ya da kilitlenme durumu yaşanırsa bunun bir kod hatasından kaynaklandığını unutmamalısınız. Çok basit bir hatadan dolayı da bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Hatayı gidermenin farklı farklı yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki ise hesap makinesini yönetici olarak çalıştırın. Açmaya çalıştığınız hesap makinesinin ayarlarında bir sorun varsa yönetici olarak çalıştırdığınızda probleminiz giderilmiş olması gerekiyor.

Hesap makinesi

Windows 10 hesap makinesi kendiliğinden kapanıyor

Hesap makinesi yaptığınız bu işlem sonunda da çalışmıyor ise bilgisayarınıza farklı bir kullanıcı olarak giriş gerçekleştirin. Ve daha sonrasında tekrar açmayı deneyin. Sorunu yaptığınız bu işlemde giderilmedi ise bu durumda Microsoft hesapları sorun giderici’yi çalıştırın. Sorun giderici çalışıyor olmasına karşın yine de sorun devam ediyorsa diğer işlemler için devam edin.

Bu kez Windows 10 işletim sisteminizin sorun gidericisini çalıştırın. Sorun gidericiyi çalıştırmadan önce Windows 10 mağazası uygulamalarınızı seçtiğinizden emin olmalısınız.

Kendiliğinden kapanıyor

Kendiliğinden kapanıyor sorununun bir diğer nedeni ise arka planda çalışan uygulamalarınız ile kaynaklıdır. O uygulamaları kapatıp yeniden deneme sağlayın. Probleminiz yine giderilmediyse bilgisayarınızı kapatıp yeniden açın. Aynı zamanda hesap makinesini sıfırlayın.

Bilgisayarınıza gelen bir güncelleme varsa bu güncellemeleri devreye koyun. Windows 10 hesap makinesi kendiliğinden kapanıyor probleminizi bu şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz. Sormak ya da eklemek istediklerinizi bizlere yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here