Paylaş

Windows 10 güvenlik duvarı kapanmıyor kapatamıyorum. Bilgisayarınızın güvenlik duvarını pasif hale nasıl getirebilirsiniz? Yazımızda kapsamlıca anlattık.

Sosyal medya hesabımızın güvenliği için elimizden gelen her şeyi sağlamaktayız. Buna bağlı olacak şekilde bilgisayarlarımız üzerinde de bir çok işlemlerimizi hallediyoruz. İşimiz gereği dosyalar hazırlayıp gerekli ayarlarımızı bilgisayar üzerinden sağlamaktayız. İnternet üzerinden gezinti sağlayarak çeşitli oyunlarımızı da yine bilgisayardan yapabiliyoruz. İnternette gezinti sağladığınız sırada windows 10 işletim sisteminde tanımlı olan güvenlik duvarı defender bir hata gördüğünde anında sağ tarafta sizlere uyarı vermektedir. Sürekli gelen bu uyarılardan bazı kullanıcılar sıkılmaktadır. Bazı kullanıcılar ise ekstra bir antivirüs programı kullandığı için her iki bağlantının aynı anda çalışıyor olması bilgisayarın yavaşlamasına neden olacaktır. Ya defender güvenlik duvarının kullanılması gerekli ya da antivirüs programının kullanılması gerekiyor. Bundan ötürü ki bilgisayar kullanıcıları defender güvenlik duvarını kapatmak istemektedir. Fakat nereden kapatılacağı yönünde bilgilerin bilinmemesinden dolayı biz de bunun araştırmasını sağlamış bulunuyoruz.

Windows 10 güvenlik duvarı kapanmıyor kapatamıyorum

Windows 10 güvenlik duvarı nereden kapanır, windows defender kapatmak istiyorum, windows güvenlik duvarı kapanmıyor, windows güvenlik duvarını kapatamıyorum, windows 10 işletim sistemli bilgisayarımın güvenlik duvarını pasif hale getirmek istiyorum, windows 10 güvenliği kapatma, windows güvenlik kapanmıyor. Windows 10 işletimine sahip bilgisayarınızın geri planda çalışmakta olan güvenlik duvarını pasif hale getirebilmek adına gerekli işlem detayları yazımızda aktardığımız gibidir.

Windows defender kapatma

Güvenlik her daim önde gelmektedir. Bilgisayarınızı koruyabilecek ikincil bir antivirüs uygulaması yoksa muhakkak windows 10 işletim sisteminin güvenlik duvarı aktif kalmalıdır. Yok eğer bilgisayarınız da zaten hali hazırda bir güvenlik programı var ise bu durumda güvenlik duvarı kapatılmalıdır.

Windows 10 güvenlik duvarı kapanmıyor kapatamıyorum, güvenlik duvarını kapatamıyorum, windows güvenlik duvarı kapanmıyor, windows güvenlik duvarı nasıl kapanır, windows defender kapatma, windows 10 güvenlik duvarını pasifleştirme

  • Windows 10 defender güvenlik duvarının kapatılabilmesi için bilgisayarın sağ alt kısmında saatin yanında bulunan ikona tıklıyoruz.
  • Buradan gelen seçenekler içerisinde ”Tüm ayarlar” alanına erişim sağlıyoruz.
  • İşlemler sonrasında karşımıza gelen seçeneklerden ”Güncelleştirme ve güvenlik” alanına giriş yapıyoruz.
  • Gelecek olan sayfanın sağ tarafında bulunan ”Windows güvenliği” bölümüne girelim.
  • Sağ tarafta bulunan ”Güvenlik duvarı ve ağ koruması” yazan kısma giriş yapıyoruz.
  • Gelen sayfada bulunan ”Etki alan ağı, Özel ve ortak ağ ” kısımlarına tek tek girerek açık olan alanları kapalı konuma getirmeniz halinde güvenlik duvarı pasif duruma düşecektir.
  • Oldu ki kapanmadı bu durumda bilgisayarınızı yeniden başlatmanız yeterlidir.

Windows 10 güvenlik duvarı kapanmıyor kapatamıyorum, güvenlik duvarını kapatamıyorum, windows güvenlik duvarı kapanmıyor, windows güvenlik duvarı nasıl kapanır, windows defender kapatma, windows 10 güvenlik duvarını pasifleştirme

Windows 10 güvenlik duvarı kapanmıyor kapatamıyorum ayarlarıyla ilgili yapmanız gerekenleri detaylıca paylaştık. Umarım faydalı bir yazı olmuştur sizler için.

Windows 10 güvenlik duvarı kapanmıyor kapatamıyorum, güvenlik duvarını kapatamıyorum, windows güvenlik duvarı kapanmıyor, windows güvenlik duvarı nasıl kapanır, windows defender kapatma, windows 10 güvenlik duvarını pasifleştirme Windows 10 güvenlik duvarı kapanmıyor kapatamıyorum, güvenlik duvarını kapatamıyorum, windows güvenlik duvarı kapanmıyor, windows güvenlik duvarı nasıl kapanır, windows defender kapatma, windows 10 güvenlik duvarını pasifleştirme Windows 10 güvenlik duvarı kapanmıyor kapatamıyorum, güvenlik duvarını kapatamıyorum, windows güvenlik duvarı kapanmıyor, windows güvenlik duvarı nasıl kapanır, windows defender kapatma, windows 10 güvenlik duvarını pasifleştirme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here