Paylaş

Windows 10 güvenlik duvarı açılmıyor açamıyorum. Windows 10 bilgisayarınız da defender güvenlik duvarını etkin hale getirebilmek için izlenecek yollarını kaleme aldık.

Tüm hesaplarımızda olduğu gibi bilgisayarımız da da güvenliği üst seviyede tutmak istiyoruz. Bunun için bir çok kullanıcı lisanslı antivirüs programı satın alarak bilgisayarında etkin olarak kullanım sağlamaktadır. Teknolojinin hızla gelişmiş olduğu bu dönemde artık windows işletim sistemleri de kendine has güvenlik duvarı etkin hale gelmiş durumdadır. Tabi yine de bilgisayar satın alınırken mutlaka antivirüs programı almak isteyen kullanıcı kitlesi bulunmaktadır. Bu programlar bir sene lisanslı olacak şekilde kullanıldıktan sonra yenilemeniz gereklidir. Yenilemek istemeyenler ya da windows defender güvenlik duvarının var olduğunu bilenler ise bu işleme gerek duymamaktadırlar. Yalnız öncesinde kapatılmış olan güvenlik duvarının nasıl açılacağını, nereden işlemlerin sağlanacağını bilmeyen kullanıcı kitle sayısı oldukça fazladır. Bilgisayarınızın işletim sistemi windows 10 ise bu ayarların nereden yapılacağını size tek tek yazılı ve görsel bir biçim de aktarımını sağlayacağı.z

Windows 10 güvenlik duvarı açılmıyor açamıyorum

Windows defender açılmıyor, windows güvenlik duvarını etkinleştirmek istiyorum, windows 10 güvenlik duvarı etkinleşmiyor, windows güvenlik duvarı çalışmıyor, windows güvenlik duvarınını nasıl aktif hale getirebilirim?, windows 10 defender güvenlik duvarını etkin hale getirmek, windows güvenlik duvarını açamıyorum. Bilgisayarınızı risk altında bırakmak istemiyorsanız ya antivirüs programı kullanmalısınız ya da windows 10’un kendi güvenlik duvarını aktif hale getirmeniz gereklidir. Bunun nasıl olacağını ise yazı içerisinde aktaracağız.

Windows güvenlik duvarı açılmıyor

Windows 10 işletim sisteminde güvenlik duvarının aktif hale getirilebilmesi yönündeki işlem müdahalelerine gelin birlikte bakalım. Öncelikle bilgisayarımızı aktif hale getirdikten sonra sağ alt kısımda var olan saatin yanındaki dikdörtgen ikonuna tıklıyoruz.

Windows 10 güvenlik duvarı açılmıyor açamıyorum, windows güvenlik duvarını açamıyorum, windows güvenlik duvarını açma, windows 10 defender açma, windows güvenlik duvarı açılmıyor, windows güvenlik duvarı nasıl açılır

Ardından tüm ayarlar alanına giriş sağlayalım. Tüm ayarlar bölümüne girdikten sonra burada var olan ”Güncelleştirme ve güvenlik” yazısını göreceksiniz. Oranın içerisine giriş yapıyoruz. Beraberinde sol menüde seçenekler olacaktır. Bu seçenekler içerisinde ”Windows güvenliği” alanına tıklıyoruz. Windows güvenliğine girdikten sonra orta ekranda var olan ”Güvenlik duvarı ve ağ koruması” alanını göreceksiniz. Buraya tıklayarak giriş işlemlerini tamamlıyoruz.

Windows 10 güvenlik duvarı açılmıyor açamıyorum, windows güvenlik duvarını açamıyorum, windows güvenlik duvarını açma, windows 10 defender açma, windows güvenlik duvarı açılmıyor, windows güvenlik duvarı nasıl açılır

Beraberinde ”Etki alanı ağı, özel ağ ve ortak ağ” alanına erişim gerçekleştiriyoruz. Bunların içerisine tek tek girerek pasif olan işlemleri açık hale getirelim. Ayarları yaptıktan sonra hata olursa bilgisayarınızı kapatıp yeniden açmanızı tavsiye ediyoruz. Onun dışında bir sorun ile karşı karşıya kalmayacaksınız.

Windows 10 güvenlik duvarı açılmıyor açamıyorum diye oluşan sıkıntıyı çözüme kavuşturmuş bulunuyoruz. Bana soracak olursanız da güvenlik duvarının aktif olması bilgisayarınız için iyi bir durumdur. Sizlerin fikirleri varsa paylaşmak güzeldir. Yorum alanında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Windows 10 güvenlik duvarı açılmıyor açamıyorum, windows güvenlik duvarını açamıyorum, windows güvenlik duvarını açma, windows 10 defender açma, windows güvenlik duvarı açılmıyor, windows güvenlik duvarı nasıl açılır Windows 10 güvenlik duvarı açılmıyor açamıyorum, windows güvenlik duvarını açamıyorum, windows güvenlik duvarını açma, windows 10 defender açma, windows güvenlik duvarı açılmıyor, windows güvenlik duvarı nasıl açılır Windows 10 güvenlik duvarı açılmıyor açamıyorum, windows güvenlik duvarını açamıyorum, windows güvenlik duvarını açma, windows 10 defender açma, windows güvenlik duvarı açılmıyor, windows güvenlik duvarı nasıl açılır

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here