Paylaş

Windows 10 güncelleştirmeleri kontrol etme. Gelen güncellemeleri kontrol altında tutmak istiyorsanız hangi alana giriş yapmanız gerektiğini konu aldık.

Windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanıyorsanız eğer güncelleştirmeleri sürekli kontrol ediyorsunuzdur. Gelen güncelleştirmeler bilgisayarınızın hem hızlanmasına hem de yeniliklerin eklenmesine imkan sunmaktadır. Telefonlara, tabletlere, uygulamalar ya da programların tamamına güncelleştirmeler gelmektedir. Haliyle bilgisayarımıza da güncelleştirmeler işletim sistemi sayesinde gelmektedir. Teknoloji sürekli geliştiğinden dolayı uygulamalar içerisindeki verilerde değişikliğe uğramaktadır. Bazı windows 10 kullanan kişiler işlemlerinin askıda kalmaması için windows update güncelleştirmelerini bilgisayarın hizmetler alanına gelerek devre dışı bırakmaktadır. Ama yeniliklerin sürekli gelmesini isteyen kişilerde bunu ya otomatik ya da elle olarak seçebilmektedir. Bilgisayarlarınıza gelen güncelleştirmeler de hata olup olmadığını nereden kontrol edeceğinizi ise birlikte inceleyeceğiz.

Windows 10 güncelleştirmeleri kontrol etme

Windows 10 güncellemelere bakma, windows 10 güncelleştirme hatalarını inceleme, windows 10 güncelleştirme kontrolü, windows 10 gelen güncellemelere bakma, windows 10 güncellemeleri inceleme, windows 10 işletim sistemli bilgisayara gelen güncellemeleri nasıl incelerim. Bilgisayara güncelleştirmeler geldiğinde bazı alanlarda sorunlar meydana gelebilmektedir. Bunları kontrol etmediğiniz taktirde ilerleyen dönemlerde hata alabiliyorsunuz.

Windows 10 güncellemeleri inceleme

Windows 10 güncellemeleri kontrol edebilmek için Ayarlar alanına erişim sağlamanız gereklidir. Tüm ayarlar ekranına sayfanın sağında saatin yanında bulunan dik dörtgen şeklindeki alana tıklıyoruz. Oradan da tüm ayarlar yazısına tıklayıp işlemlere devam ediyoruz. Daha kolay yöntem ise Windows + I harfine basmanız yeterliliğini koruyacaktır.

Windows 10 güncelleştirmeleri kontrol etme, windows 10 güncelleme kontrolü, windows 10 gelen güncellemeler, windows 10 güncelleştirmelere bakma, windows 10 güncelleştirmeleri inceleme

Ayarlar kısmında Güncelleştirme ve güvenlik alanına girişimizi gerçekleştiriyoruz.

  • En üstte windows update ve altında güncellsiniz. yazısı olması gerekiyor.
  • Altında eğer bilgisayarınıza gelen güncellemeler varsa bunlar bu alana geldiğinizde otomatik olarak devreye girecektir.
  • Alınan bir hata varsa bu hatanın yazısını kopyalayıp arama sağlayabilirsiniz.
  • Windows güncellemelerini her gün olmasa da arada bir kontrol etmeniz de yarar bulunmaktadır.
  • Eğer her defasında siz kontrol etmek istemiyorsanız güncelleştirmeleri otomatik olarak seçip kendiliğinden devreye girmesini yapabilirsiniz.
Windows 10 güncelleştirmeleri kontrol etme, windows 10 güncelleme kontrolü, windows 10 gelen güncellemeler, windows 10 güncelleştirmelere bakma, windows 10 güncelleştirmeleri inceleme

Güncelleştirmelerle alakalı sormak istediğiniz, aklınıza takılan ya da yaptığınız işlemler esnasında karşılaştığınız bir sıkıntı olursa bize bunu yorumdan belirtmeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here