Paylaş

Windows 10 güncelleştirme bildirimleri açma. Windows için gelen güncelleştirme bildirimlerini nereden etkinleştireceğinize dair işlemleri yazımızda konu aldık.

Yeni alınan bilgisayarların tamamında işletim sistemi olarak windows 10 yer almaktadır. Windows 10 işletim sistemini ilk kez kullanıma başlıyorsanız eğer ilk zamanlarda acemilik olacaktır. Acemilik bittiğinde ise ne kadar rahat bir sistem olduğunu sizde görmüş olacaksınız. Windows 10 bilgisayarınızda sürekli bildirim gelmesinden sıkıldıysanız bildirimleri kapatmak sizlerin elindedir. Yalnız windows 10 güncelleştirme işlemleri oldukça önem arz etmektedir. Gelen güncelleme varsa bilgisayarda yavaşlığa neden olabilmektedir. Güncelleme işlemleri bittiğinde ise bilgisayarınız eskiye nazaran daha da hızlı hale gelebilmektedir. Güncellemeleri tamamlamak adına bilgisayarınız yeniden başlatmayı isteyebilir. Bu bildirimlerin gelmesini isterseniz eğer bilgisayardan nereye giriş yapmanız gerektiğini araştırmış bulunuyoruz. Yapılan araştırmalar sonrasında bildirimleri açmak için neler gerekli olduğunu aşağıda sizlere paylaştık.

Windows 10 güncelleştirme bildirimleri açma

Windows 10 güncelleştirme bildirimleri etkinleştirme, windows 10 güncelleştirme bildirimlerini alma, windows 10 güncelleştirme bildirimleri nasıl açılır, windows 10 güncelleştirme bildirimleri açma nerede, windows 10 bilgisayarımda güncelleştirme bildirimleri etkinleştirmek için nereye girmem gerekiyor. Bilgisayarınıza gelen güncelleştirmelerin tamamlanmasını hızlıca yapmak istiyorsanız bildirim açmanız işinizi fazlasıyla görecektir.

Windows 10 güncelleştirme bildirimlerini etkinleştirme

Gerekli güncellemelerin yapılması adına bilgisayarınızın ayarlar alanına ulaşmanız gerekiyor. Ayarlar kısmına hızlıca ulaşmak istiyorsanız da Windows + I harfine basmanız yeterlidir. Açılan sayfa da gördüğünüz seçeneklerin içerisinde Güncelleştirme ve güvenlik alanına erişim yapıyoruz.

Windows 10 güncelleştirme bildirimleri açma, windows 10 güncelleştirme bildirimleri, windows 10 güncelleştirme bildirimlerini etkinleştirme, windows 10 güncelleştirme bildirimleri nasıl açılır, windows 10 güncelleştirme bildirimi nasıl etkinleştirilir

Ardından karşımıza gelen sayfanın altında bulunan Gelişmiş seçenekler bölümüne giriş gerçekleştiriyoruz. Açılan ekranda Güncelleştirme bildirimlerini bulacaksınız. Alt kısmında bulunan kapalı butonunu sağa kaydırarak aktif hale getirmeniz halinde artık güncelleştirme bildirimlerini açmış olacaksınız.

Windows 10 güncelleştirme bildirimleri açma, windows 10 güncelleştirme bildirimleri, windows 10 güncelleştirme bildirimlerini etkinleştirme, windows 10 güncelleştirme bildirimleri nasıl açılır, windows 10 güncelleştirme bildirimi nasıl etkinleştirilir

Güncelleştirme bildirimlerinin açmanızla birlikte bilgisayar güncellemeyi tamamladığında yeniden başlatmak gerekli uyarısını size bildirim olarak gösterecektir. İşiniz yoksa hemen yeniden başlatmayı devreye koyarak bilgisayarınızı güncel hale getirebilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz işlem ayarlarında sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan ulaştırabilirsiniz. Yeni başlıyorsanız eğer muhakkak sorularınız olacaktır. Çekinmeden bizlere yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here