Paylaş

Windows 10 güncelleme hatası 0x80070020 probleminizi nasıl çözüleceğine ayrıntılı olacak şekilde yazımız içerisinde anlatacağız.

Windows 10 işletim sistemli bir bilgisayara sahipseniz eğer bu bilgisayara sürekli güncelleme geldiğini biliyorsunuzdur. Lakin bu güncelleme işlemleri sırasında bazen bazı hatalarla karşılaşabilirsiniz. Eğer 0x80070020 hatası ile karşılaşıyorsanız bu sorunu nasıl giderileceğine bakacağız.

Teknolojinin hızla gelişim gösterdiği bu dönemde kullanmakta olduğumuz tüm cihaz ve ürünler kendini güncellemektedir. Bilgisayarınıza gelmekte olan bu güncellemeler bilgisayarınızdaki kullanımları daha hızlı hale getirmektedir. Mevcut bilgisayarınızı kullanırken gözle görülür bir yavaşlık hissediyorsanız eğer emin olun arka planda bekleyen güncellemeniz ile alakalıdır. Onları devreye koymanız ile birlikte sorununuzun giderileceğini göreceksiniz. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınız da bu işlemleriniz sırasında güncelleme hatası da alabilirsiniz. 0x80070020 uyarısının çözüme kavuşabilmesi için izlemeniz gereken çözüm yollarından kısaca bahsedeceğiz. Bu aşamada sizden istediğimiz adımları anlattığımız şekilde devreye koymanızdır.

Windows 10

windows 10

Windows 10 işletim sisteminizde güncelleme hatasının gelmesindeki neden yükleme işlemleri sırasında bu sürece etkin eden diğer yazılımlarıdır. Örneğin antivirüs programı kullanıyorsanız en son sürümü yüklemeye çalıştığınızda gelen yazılımın kötü amaçlı olmasından dolayı antivirüs programınız tarafından engellenebilir.

Hatanın meydana gelmesindeki nedenlerden ziyade eminim şuan çözüm için nelerin gerekli olduğunu merak ediyorsunuzdur. Biz de bu merakınızı daha fazla uzatmadan çözüm için yapmanız gerekenlere geçeceğiz.

Güncelleme hatası

Windows 10 güncelleme hatası 0x80070020

Güncelleme hatası bulabilmeniz biraz zaman alabilir. İlk aşamalarda önemsemeye fazla gerek olmasa da sorun 1 haftayı geçmesi durumunda anında müdahale de bulunmalısınız. Çünkü windows tabanlı bir hata ise gelecek olan bir diğer güncelleme ile bu sorununuzun giderilmiş olması lazım.

Sorun giderilmiyor hep kalıyorsa bu durumda sizin bir şeyler yapmanız gereklidir. Bunların neler olduğunu da elbette konu aldık. Şimdi ilk olarak antivirüs programı kullanıyorsanız antivirüs programınızı çalıştırın. Kullanmıyorsanız da yüklemesini sağlayıp o şekilde çalıştırın.

0x80070020

0x80070020 hatasını antivirüs programınızı çalıştırmanız çözülmedi ise diğer yöntemleri deneyeceğiz. Nasıl ki antivirüs programınızı çalıştırdı iseniz bu kez de devre dışı bırakın. Windows update sorun gidermeyi çalıştırmalısınız. Bunu yaptıktan sonra tekrar deneme yapın.

Sorun giderici de karşılaştığınız problemi gidermedi ise Windows update hizmetlerini sıfırlayın. Sıfırlamaları bitirdiğiniz de sorununuz kısa süre içerisinde çözüme kavuşacaktır. Windows 10 güncelleme hatası 0x80070020 probleminizi bu şekilde giderebilirsiniz. Sormak ya da eklemek istedikleriniz olur ise bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here