Paylaş

Windows 10 güncelleme açık mı kapalı mı olmalı. Merak edilen bu sorunun yanıtı için yazımızı incelemeniz yeterli olacaktır.

Gelişen teknolojiyle birlikte gelen yeniliklerde güncellemelerle birlikte teknolojik cihazlarımıza yüklenmektedir. Kullandığımız, tablet, televizyon, bilgisayar ve telefonlarımıza gelen yeniliklerin tamamı getirilen güncellemelerle dahil edilmektedir. Tüm teknolojik cihazların tamamı artık kendi içerisindeki işletim sistemine bağlı olarak kendini güncellemektedir. Güncellemeyle beraber hem cihazlarımız hızlanmakta hem de güvenliği artırılmaktadır. Windows 10 işletim sistemi ise artık bilgisayarlarda en çok tercih edilen sistemlerden biri. Eskiye dayalı işletim sistemlerine alışkanlık haline getiren kullanıcılar hala daha eski işletim sistemlerini kullanmaya devam etmektedir. Windows 10 bilgisayarlarımıza gelen güncellemelerin yapılmaması bazı kullanıcılar için sorun yaşatabilmektedir. Yani bilgisayarda yavaşlık oluşturabileceğinden dolayı sıkıntıya sokabilir. Bazı kullanıcılarda ise açık olmasından dolayı bir anda devreye girince var olan işlemleri aksamaya neden olabilmektedir.

Windows 10 güncelleme açık mı kapalı mı olmalı

Windows 10 güncelleme açık mı olmalı, windows 10 güncelleme yararlı mı, windows 10 güncelleme sağlık mı, bilgisayarımda güncelleme kapalımı olmalı, bilgisayarımda güncelleme açık olursa yararı var mı, windows 10 bilgisayarımda güncellemenin ne gibi yararları ve zararlı var. Güncellemelerin sağlıklı mı değil mi olup olmadığını öğrenebilmek için konunun araştırmasını en ince detayına kadar gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Bilgisayarımda güncelleme kapalı mı olsun

Günümüz çağında artık teknoloji oldukça ilerleme sağlamıştır. Kullandığımız tüm teknolojik cihazlara yenilikler gelmektedir. Hatta bu yenilikler sadece telefonlarımıza değil kullandığımız program ya da uygulamalara dahil gelmektedir.

Windows 10 güncelleme açık mı kapalı mı olmalı, windows 10 güncelleme yararlı mı, windows 10 güncelleme zararlı mı, windows 10 güncelleme açık mı olsun, windows 10 güncelleme kapalı mı kalsın, bilgisayarımda güncelleme nasıl olmalı
  • Telefonlarımız da ya da kullandığımız sosyal medya uygulamalarında güncelleme kesinlikle ama kesinlikle zararlı değildir.
  • Bilgisayarlarda bu işlem zararlı mı elbette ki zararlı değil. Aksine bilgisayarınızın daha hızlı hareket etmesine imkan sağlamaktadır.
  • Fakat bazı özelliklerde gelen güncellemelerle beraber çalışmaya bilmektedir. Bu da bir sonraki güncelleme de zaten düzeltilmektedir.
  • Aynı zaman da güncellemelerle birlikte bilgisayarlara yeni dahil edilecek olan yeniliklerde gelmektedir.
  • Eskiden tek zararı bilgisayar da işlem sağlarken güncellemenin aniden devreye girmesiydi.
  • Yani sırf bundan dolayı bilgisayarlarında güncellemeyi kaldıran çok kullanıcı bulunmaktadır.
  • Ama artık bu alanda da gelişmeler sağlandığı için güncelleme devreye girmeden önce sizlere sorulmaktadır.
TAVSİYE YAZI: Windows 10 varsayılan uygulamaları bulma

Son olarak bilgisayar kapatılmaya gidildiğinde güncelle ve kapat diyerek işlemlerinizi bitirebilirsiniz. Yani kısacası bilgisayarınızın mevcut özelliklerinden memnunsanız güncellemeyi kapatabilirsiniz. Yok eğer gelen yenilikler ve güncellemelerin sürekli olmasını istiyorsanız otomatik olarak ayarlamasını sağlayabilirsiniz.

Windows 10 güncelleme açık mı kapalı mı olmalı, windows 10 güncelleme yararlı mı, windows 10 güncelleme zararlı mı, windows 10 güncelleme açık mı olsun, windows 10 güncelleme kapalı mı kalsın, bilgisayarımda güncelleme nasıl olmalı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here