Paylaş

Windows 10 görev yöneticisi açma açılmıyor. Bilgisayarınızda görev yöneticisi alanına girebilmek için izleyeceğiniz çözüm yollarını konu aldık.

Bilgisayarımızda kullanılan disk, cpu ve bellek alanının kontrol edilebilmesi için görev yöneticisi alanına giriş gerçekleştiriyoruz. Hangi alanda sorun varsa bunu buradan tespit edip buna bağlı olacak şekilde önlemler alabiliyorsunuz. Kullanım gerçekleştirilen bilgisayarınızda bazı alanlara erişim sağlayabilmek için bazı tuş kombinasyonlarını kullanmanız gereklidir. Bu kombinasyonlarla birlikte daha rahat şekilde istediğiniz alana erişim sağlayabilirsiniz. Görev yöneticisi alanına da çok farklı yöntemlerle erişim sağlayabilmek mümkündür. Bunların neler olduğuna dair tüm detay bilgilerini paylaşarak sizlerin görev yöneticisi alanına giriş yapmanızı kolaylaştıracağız. Görev yöneticisi yerine ilk olarak bilgisayarınızın sağ alt kısmında bulunan arama bölümüne giriş yapıyoruz. Arama kısmına görev yöneticisi yazdığınızda giriş işlemleriniz tamamlanır. Ancak teknik nedenlerden ötürü bilgisayarınızın arama bölümü açılmıyor ya da çalışmıyorsa diğer aşamalardan da bahsedeceğiz.

Windows 10 görev yöneticisi açma açılmıyor

Windows 10 görev yöneticisi nerede, windows 10 görev yöneticisini açma, windows 10 görev yöneticisini bulamıyorum, windows 10 görev yöneticisi nasıl açılır, windows 10 görev yöneticisi alanına giremiyorum, windows 10 bilgisayarımda görev yöneticisine nasıl girebilirim. Gibi sormuş olduğunuz tüm bu soruların yanıtsız kalmaması adına tüm işlem aşamalarını beraber gerçekleştireceğiz. Bu ayarlarla birlikte sorunumuz ortadan kaldırılacaktır.

Windows 10 görev yöneticisini bulamıyorum

İlk olarak yukarıda da belirttiğimiz üzere ürününüz windows 10 ise arama alanı kısmına gelerek görev yöneticisi yazmanız halinde ilk başta çıkan aramaya tıklamanız yeterlidir. Onun dışında da klavye üzerinde bulunan CTRL tuşuyla beraber ALT tuşuna basılı tuttuktan sonra DELETE tuşuna basmanız halinde gelen ekranda ‘’Görev yöneticisi’’ bölümüne tıklayabilirsiniz.

Windows 10 görev yöneticisi açma açılmıyor, windows 10 görev yöneticisini açma, windows 10 görev yöneticisine girme, windows 10 görev yöneticisi nerede, windows 10 görev yöneticisini bulamıyorum, windows 10 görev yöneticisi

Yani ‘’CTRL+ALT ile DELETE’’ tuşuna basmanız yeterlidir. Bir diğer yöntemde CTRL+SHİFT ile beraber ESC tuşuna bastıktan sonra bu alana ulaşım sağlamanız yeterlidir.

Yapılan işlemler sonucunda bilgisayarınızın görev yöneticisi alanına erişim gerçekleştirebilirsiniz. Windows 10 görev yöneticisi açma açılmıyor sorunu yaşarsanız bir kere bilgisayarınızı kapatıp açtıktan sonra tekrar bu belirtilen işlemleri sağlayabilirsiniz. Bir hata olursa bize bunu yorumdan iletmeniz yeterlidir.

Dilerseniz sizin için hazırlamış olduğumuz Windows 10 cihaz geçmişini temizleme yazımızı inceleyebilirsiniz.

Windows 10 görev yöneticisi açma açılmıyor, windows 10 görev yöneticisini açma, windows 10 görev yöneticisine girme, windows 10 görev yöneticisi nerede, windows 10 görev yöneticisini bulamıyorum, windows 10 görev yöneticisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here