Paylaş

Windows 10 görev çubuğuna uygulama sabitlenmiyor. Görev çubuğuna klasörü sabitleyebilmek için hangi yolları izlemeniz gerektiğine birlikte bakacağız.

Günlük yaşantımız da eğer işimiz bilgisayar üzerindeyse giriş yaptığımız klasör ya da uygulamaların tamamını görev çubuğuna sabitlemekteyiz. Bu sayede sürekli olacak şekilde masaüstünün ana ekranında uygulamayı arama ihtiyacında bulunmuyoruz. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarımızın görev çubuğuna sabitlemek istediğimiz dosya ya da uygulamaların nasıl sabitleneceğini ise işletim sistemine yabancı olan kullanıcılar çok fazla bilememektedir. Bu nedenden ötürü biz de sizlere işlemler için gerekli olan adımları sağlayacağız. Kullanıcıların bir çoğu uygulamayı ya da klasörü tutup görev çubuğunun üzerine getirmeye çalışmaktadır. Aslında bu işlemlerin hiç birine gerek bulunmamaktadır. Görev çubuğuna sabitlemek istediğiniz uygulamayı açtıktan sonra görev çubuğunun üzerindeyken o uygulamanın üzerine geldikten sonra sağ tıklamanız halinde karşımıza gelen seçenekler içerisinde ‘’Görev çubuğuna sabitle’’ yazısını görebilirsiniz. Onun dışında nelerin gerekli olduğuna ise yine birlikte göz gezdireceğiz.

Windows 10 görev çubuğuna uygulama sabitlenmiyor

Windows 10 görev çubuğuna klasör sabitleme, görev çubuğuna uygulama sabitleme, uygulamayı görev çubuğuna sabitleme, uygulama görev çubuğundan gidiyor, klasör görev çubuğumdan gitmesin, klasör görev çubuğundan kaybolmasın. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızdan uygulamanın kaybolmasını istemediğiniz de açtığınız uygulamanın üzerine gelerek sağ tıklayıp görev çubuğuna sabitle demeniz yeterlidir.

Uygulamayı görev çubuğuna sabitleme

Bilgisayarın masaüstü ekranı kalabalıksa bir uygulamayı bulabilmeniz öyle kolay olmayabiliyor. Sürekli giriş yaptığımız tarayıcıyı, ya da bir klasörü genel olarak görev çubuğuna sabitliyoruz. Görev çubuğunda sabit olduğunda her seferinde aramak durumunda kalınmıyor.

Windows 10 görev çubuğuna uygulama sabitlenmiyor, görev çubuğuna klasör sabitleme, uygulamayı görev çubuğuna sabitleme, uygulama görev çubuğundan gidiyor, windows 10 görev çubuğuna klasör sabitleme, görev çubuğunda uygulama kaybolmasın

  • Yukarıda da belirttiğimiz üzere uygulamanın sabitlenmesi için öncelikle o uygulamanın bilgisayarda açık olması gereklidir.
  • Sonra üzerine gelip sağ tıklayıp görev çubuğunda sabitle demeniz yeterli oluyor.
  • Bunun dışında hala daha sorun varsa problem bu alanda giderilemeyeceği için Tüm ayarlar kısmına giriş yapıyoruz.
  • Tüm ayarlar kısmında da ‘’Kişiselleştirme’’ alanına erişim gerçekleştiriyoru.
  • Sol tarafta görev çubuğu bulunmaktadır. Görev çubuğu alanına girerek istediğiniz işlemi bu alandan sağlayabilmeniz mümkündür.

Windows 10 görev çubuğuna uygulama sabitlenmiyor diyen kullanıcılarımız için yazımızı hazırlamış bulunuyoruz. Dilerseniz yazmış olduğumuz instagram gün bölümü bende gözükmüyor yazımızı inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here