Paylaş

Windows 10 görev çubuğuna tıklanmıyor . Görev çubuğunu görebiliyor, ancak tıklamak istediğiniz de tıklama yapmıyorsa çözüme dair bilgiler haberimizde.

Kullandığımız cihazlarımızda bazen anlam veremediğimiz hatalarla karşılaşılabilmektedir. Bilgisayar kullanıcıları da çeşitli hatalarla karşılaşabiliyor. Yaşanan aksaklıkların çözüme ulaşması için araştırma sağlamanız yeterlidir. Eskiden bilgisayarlarımıza, telefonlarımıza ya da televizyonlarımızda bir sorun oluşması halinde hemen teknik servis ya da bilgisayarcı çağırmakta idik.

Windows 10 görev çubuğuna tıklanmıyor, görev çubuğuna tıklanmıyor, windows 10 görev çubuğu tıklama sorunu, windows 10 görev çubuğuna neden tıklanmıyor

Gelişen teknolojiyle birlikte artık buna gerek kalmamıştır. Bilgisayarlarda meydana gelen hataları kısa bir araştırma sağlayarak gidebiliyorsunuz. Son alınan cihazların işletim sistemleri Windows 10 olarak gelmektedir. Daha önce bu sisteme aşina değilseniz, alışmanız biraz zaman alabilir.

Windows 10 görev çubuğuna tıklanmıyor

Görev çubuğu ise tüm işletim sistemlerinde aynı yerde bulunmaktadır. Elbette isteğe bağlı olacak şekilde sağa, sola çekilerek buradan kullanım devam ettirilebilir. Görev çubuğunun görünmesini istemiyorsanız, isteğe bağlı olarak gizlemesini sağlayabilirsiniz.

Fakat bazı kullanıcılar bilgisayarlarında görünün görev çubuğuna tıklama olmadığını dile getirmektedir. Buna neden olan etkenlere tek tek bakacağız. Saat simgesine, wi-fi düğmesine, ayarlar bölmesine ya da başlat alanına girilmeme nedenleri birlikte gözden geçireceğiz.

Windows görev çubuğu hareket etmiyor

Yaşamış olduğunuz sorun ile alakalı ilk önce, görev çubuğunun üzerine gelip sağ tıklıyoruz. Beraberinde karşımıza gelen ekranda görev çubuğunu kilitle düğmesi işaretli değilse bunu işaretlemeniz gerekiyor.

Windows 10 görev çubuğuna tıklanmıyor, görev çubuğuna tıklanmıyor, windows 10 görev çubuğu tıklama sorunu, windows 10 görev çubuğuna neden tıklanmıyor
  • Driver eksikliğinden kaynaklı bir hata alıyor olabilirsiniz.
  • Hatanın giderilebilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gereklidir.
  • Yeniden başlatma sonrasında driver bağlantıları otomatik olarak eski haline gelecektir.
  • Siz de artık görev çubuğuna tıklamaya çalıştığınız da tıklamaların yapıldığını görebilirsiniz.
  • Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda Driver eksik olduğunda yeniden başlatmayla birlikte eski haline dönmektedir.
  • Hata bu şekilde giderilmediyse, Bilgisayarım özelliğinin üzerine gelerek, sağ tıklayıp yönet diyoruz.
  • Eksik Driver varsa ünlem işareti göreceksiniz. Onun üzerine gelerek güncelleştir demeniz yeterli olacaktır.

Tüm bu müdahaleler sonrasında hala daha sorun devam ediyorsa, Windows tuşuyla birlikte I harfine basıp ayarlar alanına geliyoruz. Beraberinde kişiselleştirme alanına giriyoruz.

Görev çubuğu kısmına girerek gizleme yapmış olduğunuz bir yer varsa, tik işaretini kaldırıp deneme gerçekleştiriyoruz. Sorunu bu da gidermedi ise, görev çubuğunun üzerine gelip sağ tıklıyoruz. Ardından görev yöneticisi alanına giriyoruz. Windows gezgini seçeneğini görerek, sağ tıklayıp yeniden başlat demeniz yeterli olacaktır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here