Paylaş

Windows 10 görev çubuğu saydamlığı kapatma. Windows 10 bilgisayarınızda görev çubuğunda saydamlık efektini kapatabilmek için yapılacakları konu aldık.

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda görev çubuğuyla ilgili bir çok işlem yapılmaktadır. Kimi bu ayarları ekranın alt tarafında gözükmesini istemediği için sağ tarafa çekmektedir. Yine aynı şekilde bilgisayarlarında görev çubuğunun saydamlık efektiyle ilgili de işlem sağlayan bir çok kullanıcının olduğunu belirtmekte fayda bulunmaktadır. Eski işletim sistemli bilgisayarlara alışık olan bir kullanıcı windows 10 işletim sistemini yeni yeni kullanmaya başlarken biraz zorlanabilmektedir. Hangi ayarın nerede olduğunun bilinmemesi kullanıcıları tekrar eski işletim sistemine geri döndürmektedir. Windows 10 görev çubuğu saydamlık sorunu yaşayan kullanıcılar için ilgili saydamlıktan nasıl çıkılacağını konu aldık. Saydamlık efektini windows 10 bilgisayarında nereden kapatacağımıza isterseniz birlikte bakalım.

Windows 10 görev çubuğu saydamlığı kapatma

Windows 10 görev çubuğu saydamlık kapanmıyor, windows 10 görev çubuğunu saydamlıktan çıkarma, windows 10 saydamlık efekti nasıl kapatılır, windows 10 saydamlık efekti nerede, windows 10 saydamlık efekt ayarlarını yapmak istiyorum. Bilgisayarımızın ana ekranında bulunan görev çubuğundaki saydamlık efekti ayarları ile ilgili işlemlerin yapılabilmesi yönündeki ayarları aşağıda kapsamlıca sunmuş bulunuyoruz.

Windows 10 görev çubuğu saydam efekti

Saydam efektini windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızdan kapatabilmek için öncelikle sağ alt köşe de bulunan dikdörtgen şeklinde bölüme tıklayıp buradan da ”Tüm ayarlar” seçeneğine tıklıyoruz.

Windows 10 görev çubuğu saydamlığı kapatma, windows 10 saydam efekti, windows 10 saydamlığı kapatma, windows 10 saydamlık kapanmıyor, windows 10 görev çubuğu saydam sorunu, windows 10 görev çubuğu saydam efekti

Yapılan işlem ayarları sonrasında gelen ekranın sağ bölümünde ”Kişiselleştirme” kısmına giriş gerçekleştiriyoruz. Açılan ekranın sol menü alanında ”Renkler” alanı göreceksiniz. Renkler alanına giriş yaptıktan sonra da önünüze ”Saydam efekti” alanı gelecektir. Bu alan muhtemelen daha öncesinde bir ayar yapmadıysanız açık olarak gözükecektir.

Kapalı konuma getirmeniz durumunda Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızın görev çubuğu saydamlıktan çıkmış olacaktır. Tekrar faal hale getirebilmek için de yine aynı alan üzerinden işlemleri gerçekleştirebilmek mümkündür.

Windows 10 görev çubuğu saydamlığı kapatma isteyen kullanıcılarımız için yazımızı hazırlamış bulunuyoruz. Yine aynı şekilde kişiselleştirme alanına giriş yaptığınız da sol menünün en altında görev çubuğu alanına girerek görev çubuğu ile ilgili yapmak istediğiniz ayarları işleme alabilirsiniz.

Onun dışında da dilerseniz sizin için hazırlamış olduğumuz Bilgisayardan whatsapp’a hikaye eklenebilir mi konumuza göz atabilirsiniz.

Windows 10 görev çubuğu saydamlığı kapatma, windows 10 saydam efekti, windows 10 saydamlığı kapatma, windows 10 saydamlık kapanmıyor, windows 10 görev çubuğu saydam sorunu, windows 10 görev çubuğu saydam efekti Windows 10 görev çubuğu saydamlığı kapatma, windows 10 saydam efekti, windows 10 saydamlığı kapatma, windows 10 saydamlık kapanmıyor, windows 10 görev çubuğu saydam sorunu, windows 10 görev çubuğu saydam efekti Windows 10 görev çubuğu saydamlığı kapatma, windows 10 saydam efekti, windows 10 saydamlığı kapatma, windows 10 saydamlık kapanmıyor, windows 10 görev çubuğu saydam sorunu, windows 10 görev çubuğu saydam efektiWindows 10 görev çubuğu saydamlığı kapatma, windows 10 saydam efekti, windows 10 saydamlığı kapatma, windows 10 saydamlık kapanmıyor, windows 10 görev çubuğu saydam sorunu, windows 10 görev çubuğu saydam efekti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here