Paylaş

Windows 10 görev çubuğu gözükmüyor nerede. Bilgisayarınızdan görev çubuğu bazı anlarda kayboluyorsa çözüme yönelik yapılacak ayarlar yazımızda.

Bilgisayar üzerinde gezinti yaptığımız sırada ya da bir film açtığınızda çoğu anlarda görev çubuğu kaybolabilir. Bunun temel nedeni ise masaüstü modunda görev çubuğunu otomatik olarak gizle alanı kapalı olmasından kaynaklı bir hata alıyor olabilirsiniz. Normalde bir film izlerken rahatsızlık veren görev çubuğunu bu ayarı kapattıktan sonra görmüyorsunuz. Dolayısıyla filmin tadına varabiliyorsunuz. Ancak sizin yaşadığınız sorun görev çubuğunun hiçbir şekilde gözükmemesi ise onunda incelemesini sağlamış bulunuyoruz. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda hiçbir şekilde görev çubuğu görünmüyorsa ya da arada bir kayboluyorsa çözüme dair aşamaları tek tek anlatımını sağlayacağız. Görev çubuğunun gizlenmesi çoğu alanda işinizi görse de hiç gözükmemesi sizleri sıkıntıya koyabilir. Şimdi sizlerde hazırsanız işlemlerimize başlayabiliriz.

Windows 10 görev çubuğu gözükmüyor nerede

Windows 10 görev çubuğu kayboldu, windows 10 görev çubuğunu göremiyorum, windows 10 görev çubuğu gitti, windows 10 görev çubuğu nerede, windows 10 görev çubuğunu bulamıyorum, windows 10 bilgisayarımda görev çubuğu nereye gitti. Birden bire kaybolan görev çubuğunu tekrar bilgisayarımızın masaüstü ekranına getirebilmek için izlemeniz gereken yolları anlatacağız.

Windows 10 görev çubuğunu göremiyorum

Bilgisayar ekranımızın alt kısmında bulunan görev çubuğunun gizleme işlemlerini kendiniz bilgisayar üzerinden sağlayabiliyorsunuz. Bunu genelde bilgisayarda video izleyen kullanıcılar sağlamaktadır. Siz de böyle bir işlem yaptıysanız sırasıyla;

Windows 10 görev çubuğu gözükmüyor nerede, windows 10 görev çubuğunu göremiyorum, windows 10 görev çubuğu kayboldu, windows 10 görev çubuğu gelmiyor, windows 10 görev çubuğu çıkmıyor, windows 10 görev çubuğu yok

  • Sol alt köşe de bulunan dik dörtgen bölümüne tıkladıktan sonra ‘’Tüm ayarlar’’ alanına giriş yapıyoruz.
  • Tüm ayarların içerisinde de ‘’Kişiselleştirme’’ alanı gelecektir.
  • Buraya girdikten sonra sol menüde ‘’Görev çubuğu’’ göreceksiniz. Onun içerisine girdikten sonra masaüstü modunda görev çubuğunu otomatik gizle alanını aktif etmeniz gerekiyor.
  • Bu alanı açtığınız da sorun kalmayacaktır.
  • Onun dışında eğer sizin hiçbir şekilde görev çubuğu görünmüyorsa bilgisayarınızın klavyesinde başlat menüsüne tıklıyoruz.
  • Başlat alanı geldiğinde başlat çubuğunun üzerine gelerek sağ tıklayıp özellikler diyoruz. Görev çubuğunun menüsünün altında bulunan görev çubuğu penceresinin üzerinde tut kutusunu işaretleyip çıkmanız yeterlidir.

Bu yazımız dışında bir de isterseniz sizin için yazdığımız Windows 10 görev çubuğunda uygulama sabitlenmiyor yazımızı inceleyebilirsiniz.

Windows 10 görev çubuğu gözükmüyor nerede, windows 10 görev çubuğunu göremiyorum, windows 10 görev çubuğu kayboldu, windows 10 görev çubuğu gelmiyor, windows 10 görev çubuğu çıkmıyor, windows 10 görev çubuğu yok Windows 10 görev çubuğu gözükmüyor nerede, windows 10 görev çubuğunu göremiyorum, windows 10 görev çubuğu kayboldu, windows 10 görev çubuğu gelmiyor, windows 10 görev çubuğu çıkmıyor, windows 10 görev çubuğu yok Windows 10 görev çubuğu gözükmüyor nerede, windows 10 görev çubuğunu göremiyorum, windows 10 görev çubuğu kayboldu, windows 10 görev çubuğu gelmiyor, windows 10 görev çubuğu çıkmıyor, windows 10 görev çubuğu yok

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here