Paylaş

Windows 10 görev çubuğu çalışmıyor dondu. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda görev çubuğu hareket etmiyorsa çözüm haberimizde.

Bilgisayarlarda artık işletim sistemi olarak Windows 10 daha çok tercih edilmektedir. İçerisinde barındırmış olduğu özelliklerle birlikte bu işletim sisteminin daha çok tercih edilmesi normal olarak karşılanmaktadır. Windows 10 işletim sistemi de tıpkı sosyal medya uygulamaları ve telefonları gibi kendisini sürekli güncellemeye almaktadır. Gelen her yeni bir güncelleme ile beraber farklı özelliklerde cihazın içerisine eklenmektedir. Bazen hiçbir ayarla oynamamıza rağmen cihazın bazı alanlarında hatalar ile karşılaşabiliyoruz. Görev çubuğunun bilgisayarlar için görevi ise oldukça fazladır. Bilgisayarınızın ayarlar alanına, kapama açma işlemlerini ya da buna bağlı üzerinde var olan uygulamaların anında açılmasına imkan sunmaktadır. Kullanıcıların bazıları bilgisayarda tüm işlemleri yapabildiğini fakat görev çubuğunun donduğunu hiçbir komutu işleme almıyorsa yapılacak çözüm yöntemleri yazımızda bulunmaktadır.

Windows 10 görev çubuğu çalışmıyor dondu

Windows 10 görev çubuğu hareket etmiyor, windows 10 görev çubuğu dondu, windows 10 görev çubuğu çalışmıyor, windows 10 görev çubuğu düzelmiyor, windows 10 görev çubuğu neden çalışmaz, windows 10 görev çubuğunu çalıştırma. Donan görev çubuğunda hiçbir komuta yanıt vermiyorsa bunun önüne geçilebilmesi için yapılması muhtemel ayarlardan bahsedeceğiz. Öncelikle karşılaşılan hata sonrasında bilgisayarınızın kapatılıp açılmasını sağlayabilirsiniz. Açıldığında da windows 10 görev çubuğunda yine hareket etmiyorsa diğer yöntemlerimize geçiş sağlayacağız.

Windows 10 görev çubuğu pasif

Bilgisayarınızda görev çubuğuna dair işlemleri kontrol altında tutamıyorsanız eğer bilgisayar tablet modunda olabilir. İlk önce tablet modundamı değil mi? Bunun kontrolünün gözden geçirilmesi gerekiyor. Kontroller sonrasında eğer tablet modunda ise tablet modundan çıkartalım.

Windows 10 görev çubuğu çalışmıyor dondu, windows 10 görev çubuğu dondu, windows 10 görev çubuğu çalışmıyor, görev çubuğu dondu, windows 10 görev çubuğuna basılmıyor, windows 10 görev çubuğu pasif

Haricinde deneme yöntemi ile yapmış olduğumuz ve kesim çözüm olan bir diğer yöntem ise Windows tuşuna basılı tutarak X harfine basmaktır. Bu işlem sonucunda kesinlikle bilgisayarınızdaki görev çubuğu tekrar devreye girecek ve yapmak istediğiniz işlemleri yapabileceksiniz.

Windows 10 görev çubuğu çalışmıyor dondu problemine ilişkin aşamaları yazımızdaki gibi sağlamanız halinde herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmadan tekrar eskisi gibi kullanım yapabileceksiniz. Takıldığınız yerleri yorumdan bize iletebilirsiniz. Yapılan ayarlarla ilgili sorunlarınızı yorumdan belirteceğiz. İyi gezintiler dilerim.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here