Paylaş

Windows 10 görev çubuğu altta gözükmüyor. Bilgisayarınızda görev çubuğu sağ ya da solda veya üstte görünüyorsa bunun çözümü haberimizde.

Aldığımız bilgisayarlarımızda görev çubuğuna sabit kıldığımız belli uygulamalar bulunmaktadır. Aynı zamanda bilgisayar da görev çubuğuna bakarak saat ve tarihi görebilmekte mümkündür. O yüzden görev çubuğunun önemi bilgisayar için fazladır. Windows 10 bilgisayarınızda görev çubuğunu başka biri tarafından sağ tarafa, sol tarafa ya da üst alana çekilmiş olabilir. Bunun düzeltilmesini bilmemeniz halinde görünümü değiştiremezsiniz. Görev çubuğunu tekrar alt alana getirebilmek için nereye giriş yapmanız gerektiğini inceleyip bu bağlamda yaşanan sorunu ortadan kaldıracağız. Windows 10 işletim sistemi yeni kullanan ya da bu işletim sistemine yeni yeni alışan kullanıcı kitlesinde bazı ayarların bazı alanlarda bulunmasında zorluklar yaşanabilmektedir. Bu da gayet normal bir durumdur. Siz android cihazdan iphone geçiş yaptığınızda bu telefona da alışmanız öyle kolay olmamaktadır. Şimdi windows 10 işletim sisteminde görev çubuğunun alt tarafa nasıl getirileceğini beraber inceleyelim.

Windows 10 görev çubuğu altta gözükmüyor

Windows 10 görev çubuğu altta değil, windows 10 görev çubuğunu alta alma, windows 10 görev çubuğu solda görünmesin, windows 10 görev çubuğu yer değiştirmiş, windows 10 görev çubuğunu eski yerine almak istiyorum. Yeri değişen görev çubuğunuzun tekrar eski yerine gelebilmesi için incelemelerimizi tamamlamış bulunuyoruz. Nereye giriş yapmanız gerektiği ve hangi adımları takip etmeniz gerektiğini yazımızın içerisinde sunacağız.

Windows 10 görev çubuğu ekran konumu

Windows 10 işletim tabanlı bilgisayarınızda görev çubuğunun sola, sağa ya da üste kaydırıldıktan sonra tekrar eski yerine gelebilmesi için ekrandaki konumunu düzeltebilmek için ayarların içerisine giriş yapacağız.

Windows 10 görev çubuğu altta gözükmüyor, windows 10 görev çubuğu solda, windows 10 görev çubuğunun ekrandaki konumu, windows 10 görev çubuğu üste görünüyor, windows 10 görev çubuğu yer değiştirme, windows 10 görev çubuğunu altta alma

  • Ayarlar bölümüne windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda en kolay Windows tuşuna basılı tuttuktan sonra I harfine basarak ulaşım sağlamaktayız.
  • Ayarlar kısmında da ‘’Kişiselleştirme’’ bölümüne girişimizi gerçekleştiriyoruz.
  • Oradan da ekranın sol tarafında bulunan ‘’Görev çubuğu’’ alanına giriş yapıyoruz.
  • Açılan ekranda sayfanın orta bölümünde ‘’Görev çubuğunun ekrandaki konumu’’ alanının hemen altında ‘’Alt, üst, sağ ve sol’’ seçenekleri vardır. Siz nereye çekmek istiyorsanız ya da nerede görünmesini istiyorsanız bu alandan işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Windows 10 görev çubuğu altta gözükmüyor problemi ile alakalı incelemelerimizi sizlerle paylaştık bu doğrultuda aklınıza takılan ya da yapamadığınız bir yer olursa bize bunu yorum alanından belirtebilirsiniz.

Windows 10 görev çubuğu altta gözükmüyor, windows 10 görev çubuğu solda, windows 10 görev çubuğunun ekrandaki konumu, windows 10 görev çubuğu üste görünüyor, windows 10 görev çubuğu yer değiştirme, windows 10 görev çubuğunu altta almaWindows 10 görev çubuğu altta gözükmüyor, windows 10 görev çubuğu solda, windows 10 görev çubuğunun ekrandaki konumu, windows 10 görev çubuğu üste görünüyor, windows 10 görev çubuğu yer değiştirme, windows 10 görev çubuğunu altta alma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here