Paylaş

Windows 10 giriş şifresi istemesin sormasın istiyorsanız bilgisayarınız üzerinden hangi işlemleri yapmanız gerektiğini kapsamlı şekilde anlatacağız.

Bilgisayarınız açılış ekranında gelen parola bilgilendirmesi tamamen sizin güvenliğiniz içindir. Siz yokken farklı kişilerin bilgisayarınıza ulaşmasını istemiyorsanız eğer açılış parolası koymalısınız. Lakin koymuş olduğunuz bu parolanın gelmesinden rahatsızsanız eğer neler yapmanız gerektiğine bakacağız.

Windows 10 işletim sistemli bir bilgisayar kullanımı sağlıyorsanız şayet çoğu ayarları kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Bu ayarlamaları yapamıyorsanız ya da nasıl olduğuna dair bir fikre sahip değilseniz de kısa araştırma yapabilirsiniz. Bilgisayarınız açıldığı sırada sorulan parolanın artık sorulmasını istemiyorsanız bilgisayarınızın içerisinden bu işlemleri gerçekleştirmelisiniz. Farklı farklı yöntemleri olmuş olsa da biz sizlere en kolay yöntemin ne olduğunu sunacağız. Aslında bilgisayarınız açılırken bir şifresinin olması bizim size tavsiyemizdir. Hayır ben herhangi bir şifre sorulsun istemiyorum diyorsanız bu durumda yapmanız gerekenleri en kolay yöntem ile sizlere aktaracağız. O halde daha fazla uzatmadan siz de hazırsanız eğer işlemlerimize başlayalım.

Windows 10 giriş şifresi istemesin

windows 10 giriş şifresi istemesin

Windows 10 giriş şifresi istemesin diyorsanız en kolay yöntemin hangisi olduğunu ve bu yolu nasıl sağlayacağınızı ayrıntılı bir şekilde sunacağız. İlk olarak bilgisayarınızın klavyesinde bulunan Windows tuşuna basılı tutarken diğer bir parmağınızla da R tuşuna basın. Yani Windows + R tuşuna basın.

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra karşınıza ‘’Çalıştır’’ ekranı gelmiş olması gerekiyor. Çalıştır alanına ‘’ control userpasswords2’’ yazdıktan sonra tamam diyelim. Ya da bu uzun geliyorsa ‘’netplwiz’’ yazdıktan sonra tamam diyebilirsiniz. İşlemlerinizi sağladığınızda gelen ekranda ‘’Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad veya parola girmelidir’’ yazısını göreceksiniz. Onun yanındaki tik işaretini kaldırın.

Windows 10 giriş şifresi sormasın

windows 10 giriş şifresi sormasın

Windows 10 giriş şifresi sormasın ayarlarına devam ederken üst taraftaki işlemlerinizi sağlamanız ile birlikte sizden yine giriş parolanızı soracaktır. O giriş parolasını bu alana giriş yaptıktan sonra tamam diyerek ‘’Uygula’’ butonuna dokunun.

Ayarlarınızı yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Artık açılışta sizden şifre istemeden girişleri sağlayabilirsiniz. Windows 10 giriş şifresi istemesin sormasın işlemler ile ilgili neler yapmanız gerektiğini adım adım paylaşmış bulunuyoruz. Sormak ya da yapamadığınız yerleri bizlere yorumdan bildirebilirsiniz.

Windows 10 giriş şifresi istemesin sormasın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here