Paylaş

Windows 10 fareyi küçültemiyorum küçülmüyor. Bilgisayarınızda büyüyen farenin tekrar eski halini alabilmesi için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızı ortak kullanıyorsanız eminim bazı ayarları siz, sizin ayarlarınızı da kardeşiniz ya da diğer kullanan kişiler istememektedir. Buna çözüm kullanıcı açarak ayrı ayrı kullanıcılar üzerinden giriş gerçekleştirmektedir. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda ise ekranda görünen farenin ayarlaması yine kullanıcılara bağlı bir durumdur. Sizin haberiniz olmadan ekranda görünen farenin boyutuyla ilgili bir değişikliğe gidilmesi sizi sinir edebilir. Tabi bunun eski haline tekrar nasıl döneceğinizi bilmiyorsanız bu sinir iki katına çıkacaktır. Teknoloji çağına girdiğimiz bu dönem de her istediğinizi arayıp bulabilmek mümkündür. Büyüyen farenin boyutunu tekrar eski haline getirmek için gireceğiniz araştırmalara katkımız olsun diye ilgili araştırmalarımızı biz de sizin adınıza gerçekleştirdik. Araştırmalar sonrasında çözümün anında devreye girebilmesi için cihazınızın içerisinde hangi adımları takip etmeniz gerekiyor bunları yazımızda kapsamlı bir şekilde anlatacağız.

Windows 10 fareyi küçültemiyorum küçülmüyor

Windows 10 fare büyüdü küçülmüyor, windows 10 fare nasıl küçültülür, windows 10 fareyi küçültmek istiyorum, windows 10 fare küçültme ayarı, windows 10 fare nereden küçültülüyor, windows 10 fareyi küçültemiyorum, windows 10 fare görünümünü düzenleme. Masaüstü ekranında görünen fare imleci büyüdükten sonra tekrar normale döndürebilmek için izlenecek aşamaları birlikte kontrol edeceğiz.

Windows 10 fare büyüdü küçülmüyor

Normal koşullarda bilgisayarınızda farenin büyümesi siz yaptıysanız küçülme ayarlarını da yine aynı şekilde işleme alabiliyorsunuz. Ama eğer siz böyle bir işlemi gerçekleştmiyorsa bu durumda ayarların devreye girmesi için işlem aşamalarını aşağıdaki şekilde sağlayabilirsiniz.

Windows 10 fareyi küçültemiyorum küçülmüyor, windows 10 fare imleci küçültme, windows 10 işaret boyutunu değiştirme, windows 10 fare büyüdü küçülmüyor, windows 10 fareyi imleci nasıl küçülür, windows 10 fareyi eskiye getirme

  • Öncelikli olarak bilgisayar klavyesinden Windows tuşuna basılı tutarak I harfine basıp ‘’Ayarlar’’ bölümüne geliyoruz.
  • Erişim kolaylığı alanına giriş yaptıktan sonra sol menüde bulunan ‘’İmleç ve işaret boyutu’’ kısmına tıklıyoruz.
  • Gelen ekranda işaret boyutunu ve rengini değiştir seçeneğinin altında gördüğünüz seçeneklerden hangisine göre ayarlanmasını istiyorsanız seçebilirsiniz.

Yapılan ayarlarla birlikte windows 10 fareyi küçültemiyorum küçülmüyor probleminiz çözüme kavuşacaktır. İşlemlerinizi bitirdikten sonra bir sorun yaşarsanız bir kere bilgisayarı kapatıp yeniden açarak durumu inceleyin sorun giderilecektir. Dilerseniz sizin için hazırladığımız Windows 10 büyüteç çalışmıyor açma yazımıza bakabilirsiniz.

Windows 10 fareyi küçültemiyorum küçülmüyor, windows 10 fare imleci küçültme, windows 10 işaret boyutunu değiştirme, windows 10 fare büyüdü küçülmüyor, windows 10 fareyi imleci nasıl küçülür, windows 10 fareyi eskiye getirme Windows 10 fareyi küçültemiyorum küçülmüyor, windows 10 fare imleci küçültme, windows 10 işaret boyutunu değiştirme, windows 10 fare büyüdü küçülmüyor, windows 10 fareyi imleci nasıl küçülür, windows 10 fareyi eskiye getirme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here