Paylaş

Windows 10 fareyi büyütme nerede. Bilgisayarınızdaki fareyi büyütmek istiyorsanız bu ayarın nerede olduğunu sizler için konu aldık.

Geçmişten günümüze bilgisayar üzerinde önemli değişimler meydana geldi. İşletim sistemlerinden tutunda var olan özelliklere varana kadar tüm detayların değiştiğini belirtebiliriz. Özellikle windows 10 ile birlikte bu alan daha fazla geliştirildi. Bilgisayarlarınızı kendi keyfinize göre ayarlama sağlayabiliyorsunuz. Ekranda görünen farenin boyutunu dahi kendi renginiz ve kendi boyutunuza göre ayarlama sağlayabiliyorsunuz. Tek bir sorun var bu işlemlerin nasıl ve nereden işleme alındığının bilinmemesidir. Windows 10 işletim sistemine yeni dahil olduysanız ve yeni yeni alışmaya başlıyorsanız bir çok ayarın nasıl olduğunu bilmemek gayet normaldir. O yüzden bilmediklerinizi öğrenme aşamasında bizim de katkımız olsun diye yazılarımızı hazırlamaktayız. Yazımıza konu olan windows 10 fareyi büyütme nerede konusu inceleyip sizlere sunumunu hazırladık. Farenin boyutunun büyültebilmek için yapılması muhtemel ayarlarınızı aşağıdaki gibi ilerletebilirsiniz.

Windows 10 fareyi büyütme nerede

Window 10 fareyi büyütmeyi bulamıyorum, windows 10 fare nasıl büyür, windows 10 fare büyütme göremiyorum, windows 10 fare büyütmeyi göremiyorum, bilgisayarda fareyi büyütme, bilgisayarımdaki fareyi nasıl büyültebilirim. Kullanım sağlamış olduğunuz bilgisayarda fare boyutunun yükseltilebilmesi için yapılacak ayarları birlikte kontrol edeceğiz. İşletim sisteminiz de bu işlemlerin nerede olduğunu yazımız sonrasında öğrenip daha sonrasında lazım olan arkadaşınıza da öğretebileceksiniz.

Windows 10 fare büyümüyor

Windows 10 bilgisayarınız da ayarlar alanına girmenin bir çok yöntem şekli vardır. Ama en kolay yöntemi Windows tuşuna bastıktan sonra I harfine basmaktır. Bu işlemi sağladıktan sonra ‘’Ayarlar’’ alanına giriş işlemi gerçekleştireceksiniz.

Windows 10 fareyi büyütme nerede, windows fare büyümüyor, windows fare büyütme nerede, windows 10 fare nasıl büyür, windows 10 fare imleci büyütme, windows 10 fare büyümüyor

Ayarlar bölümünde de ‘’Erişim kolaylığı’’ kısmına giriş yapıyoruz. Sol menüde bulunan ekranda ‘’İmleç ve işaret boyutu’’ seçeneğine giriş yapıyoruz. Belirtilen bölüme girdikten sonra ‘’İşaret boyutunu değiştir’’ sekmesinin hemen altında fare şekillerini görebilirsiniz.

Bu şekillerin içerisinde hangisi size uygun ise onu seçip ilerlemesini sağlatabilirsiniz. Hoşunuza hangi boyut gidiyorsa bunu seçerek devam edebilirsiniz. Eğer işlemler devreye girmiyorsa bilgisayarı kapatıp yeniden açarak tekrar denemenizi sağlayabilirsiniz.

Windows 10 fareyi büyütme nerede olduğunu belirtilen ayarlar eşiğinde sağlayabilirsiniz. Dilerseniz sizin için hazırlamış olduğumuz Messenger çalışmıyor sorun bildirme yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Windows 10 fareyi büyütme nerede, windows fare büyümüyor, windows fare büyütme nerede, windows 10 fare nasıl büyür, windows 10 fare imleci büyütme, windows 10 fare büyümüyorWindows 10 fareyi büyütme nerede, windows fare büyümüyor, windows fare büyütme nerede, windows 10 fare nasıl büyür, windows 10 fare imleci büyütme, windows 10 fare büyümüyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here