Paylaş

Windows 10 fare sol tık neden çalışmıyor. Bilgisayarımda fare sol basmıyor tıklamıyor ise çözüm için hangi ayarları kontrol etmeniz gerektiğini anlatacağız.

Bilgisayarınızda oyun oynadığınızda, internette gezinti sağladığınız da ya da farklı bir işlem yaptığınızda çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Kullandığınız fare ile ilgilide bazı sorunlar meydana gelebilir. Eğer Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda fare sol basmıyor ya da tıklamıyorsa buna neden olan etkenleri konu aldık.

Farede ki sol tık çalışmadığında eminim oldukça strese girmişsinizdir. Yaşanan bu durumun altında yatan neden bazı ayarların yanlış olmasından kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla bu ayarlarınızı gözden geçirmeden farenizi kırmanıza gerek yok. Eğer siz çoktan farenizi kırdıysanız bu durumda yeni modem aldığınızda da sol tık çalışmamaya devam edecektir.

Ben yeni fare aldım nasıl sol tıklama sorunu devam eder diyebilirsiniz. Bunu demek sizin en tabii hakkınızdır. Lakin eğer bilgisayarınızın içerisindeki ayarlar sol tık olacak şekilde işaretli ise ne kadar fare alırsanız alın sol tıkın yine çalışmadığını göreceksiniz.

Windows 10 fare sol tık neden çalışmıyor

Şimdi bilgisayarınızda fare sol neden basmıyor ya da tıklamıyor bunun sebeplerine bakacağız. Ayarları belirttiğimiz şekilde işleme koymanızla birlikte sorununuzu kısa süre içerisinde giderebileceksiniz.

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızın ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Ayarlar kısmına en rahat şekilde giriş sağlayabilmeniz için Windows tuşuyla birlikte I harfine basın. Gelen ekranda ise ‘’Cihazlar’’ alanına giriş yapın.

Fare sol tık basmıyor

Cihazlar kısmına girişinizi gerçekleştirdiğinizde sayfanın hemen sol tarafında bulunan ‘’Fare’’ kısmına dokunun. Ve daha sonrasında karşınıza gelecek olan sayfa da ise ‘’Birincil düğmenizi seçin’’ yazısının altındaki seçenek ‘’Sağ’’ olarak işaretlidir. Burayı sol olarak değiştirin.

fare sol tık basmıyor

Sol olarak değiştirdiğinizde artık fare sol basmıyor ya da tıklamıyor sorununuzu da çözüme kavuşturmuş olacaksınız. İşlemlerinizi yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden kapatıp açın. Ve tekrar deneme yapın.

Yaptığınız bu işlem sonunda da sol tık çalışmıyorsa driver bağlantılarınızı güncelleyin. Güncelleme sonunda yine durum düzelmediyse bu durumda farklı bir fare ile deneme yapın. Eğer farklı bir fare denediğinizde sorun giderilirse sorun diğer farenin bozulmasından kaynaklanıyor.

Hazırladığımız yazımızda Windows 10 fare sol tık neden çalışmıyor sorunuyla ilgili yapmanız gerekenleri anlattık. Bu aşamada takıldığınız yerler olursa bizlere bunu yorumdan iletebilirsiniz.

fare sol tık tıklamıyor
Windows 10 fare sol tık neden çalışmıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here