Paylaş

Windows 10 ekranı ayırma ikiye bölme. Bilgisayarınızdaki ekranı ayırmak istiyorsanız nelerin gerekli olduğunu araştırarak incelemeleri sizlere sunduk.

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarınızda masaüstünün ayrılmasına yönelik işlemlerin nereden sağlandığını yazımızda hazırlamıştık. Günlük işlemlerinizi bilgisayarınızdan yapıyorsanız belli bir aşamadan sonra keşke ekranı ikiye ayırabilsem düşüncesi aklınıza gelecektir. Özellikle tarayıcılar üzerinden işlem sağlandığı sırada bu işlem oldukça işinize yarayacaktır. Fazla sayfa açtığınızda bir sayfadan diğer sayfaya sürekli atlamak oldukça zaman almaktadır. Zamandan tasarruf edebilmek ve işlemlerinizi daha da kolay hale getirebilmek için ekranı nasıl ayıracağınıza yönelik işlemleri detaylı şekilde incelemesini sağlamış bulunuyoruz. Bildiğimiz üzere yeni alınan bilgisayarların klavyeleri üzerinden windows tuşu bulunmaktadır. Aslında bu tuş sizin tüm işlemlerinizi kolaylaştırmaktadır. Kısa yolların tamamına windows tuşu yardımıyla ulaşabiliyorsunuz. Ekranı ikiye bölme ayarlarını sağlayabilmek içinde yapılması muhtemel işlemlerimizi beraber kontrol edeceğiz.

Windows 10 ekranı ayırma ikiye bölme

Windows 10 ekran nasıl ayrılır, windows 10 ekranı ayırmak istiyorum, windows 10 sayfayı ikiye bölme, windows 10 sayfa nasıl ayrılır, windows 10 sayfaları ikiye bölmek için ne yapmalıyım, windows 10 ekran bölme nerede. Windows 10 sayfalar arası gezintilerin hızlı şekilde yapılması ve bir sayfadan diğer sayfayı da kontrol etmek istiyorsanız yapılacak bu işlemler oldukça işinize yarayacaktır.

Windows 10 ekranı ayırmak istiyorum

Öncelikli olarak bilgisayar klavyeniz de yer almakta olan Windows tuşuna basılı tutmanızla birlikte yön tuşlarına basarak işlemleri sağlayabilirsiniz. Yalnız bu işlemi sağlamadan önce bir sayfa açmanız gereklidir. Sayfayı açmanızla beraber ikinci bir sayfayı açarak bu alandan belirtilen işlemleri sağlayabilirsiniz.

Windows 10 ekranı ayırma ikiye bölme, windows 10 sayfayı ayırma, windows 10 ekranı ikiye bölme, windows 10 ekranı bölme, windows 10 ekranı ayırma, windows 10 sayfayı bölme
  • Sayfadayken windows tuşuyla birlikte yön tuşlarını kullanmanız ayarları sorunsuz şekilde yapmanıza imkan sunacaktır.
  • Gerçekleştirmiş olduğumuz ayarlarla beraber artık bir sayfa açıkken diğer sayfaya dönmek için sürekli bir reaksiyon halinde olmayacaksınız.
  • Adımlarınızı ve ayarlarınızı hızlı ve seri şekilde yapabileceksiniz.
  • Sormak istediğiniz ya da eklemek istediğiniz bir yer olması durumunda bize bunları yorumdan belirtebilirsiniz.
  • Açtığınız ya da böldüğünüz sayfayı büyültüp küçültmeyi de yine aynı şekilde yön tuşlarını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.
TAVSİYE YAZI: Windows 10 araç çubukları ayarlarını yapma

Windows 10 bilgisayarımızda sayfaların nasıl ikiye bölündüğünü yazımız içerisinde aktarmış bulunuyoruz. Yukarıdaki ayarları kaleme almanızla beraber sorun kalmayacağını bilmenizi isteriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here