Paylaş

Windows 10 ekran çözünürlüğünü düzenleme. Kullanım sağlanan bilgisayarınızın çözünürlük ayarlarını nereden yapacağınıza birlikte bakacağız.

Ekran çözünürlüklerini ayarlamanız bilgisayarınızdaki netliğin daha iyi ayarlanmasına sebebiyet verecektir. Ekrandaki bilgilerin net gözükmemesi bulanık çıkması sonrasında bu ayarlamayı sizin kendiniz düzenlemeniz gereklidir. Windows 10 işletim sistemine yabancıysanız ilgili ayarlara hemen ulaşamayabilirsiniz. Lakin kısa bir araştırma sağlamakla beraber Monitor alanına nasıl giriş yapılacağını kolay şekilde bulabilirsiniz. Ekran kartı driver bağlantıları doğru yüklenmiyor ise siz çözünürlük ayarlarını yapsanız bile bağlantılar düzene gelmeyecektir. O yüzden çözünürlükten önce ekran kartı driver bağlantılarının yüklendiğinden emin olmanız gerekiyor. Bu işlemler içinde bilgisayarım klasörüne gelerek sağ tıklayıp özellikler diyerek oradan da Aygıt yöneticisi alanına tıklıyoruz. İlgili ekrana gelmenizle beraber buradan ilgili kontrolleri sağlayabilirsiniz.

Windows 10 ekran çözünürlüğünü düzenleme

Windows 10 ekran çözünürlüğünü ayarlama, windows 10 bilgisayarımın ekranı bulanık, windows 10 ekran ayarlarını sağlamak istiyorum, windows 10 çözünürlük ayarları nerede, windows 10 çözünürlüğü bulamıyorum. Bilgisayarınızın çözünürlük alanına erişim gerçekleştirmek istiyorsanız ilgili adımların nereden yapılacağını kapsamlı şekilde anlatımını sağlayacağız.

Windows 10 çözünürlük ayarları

Çözünürlük ayarlarını devreye almak için ilk olarak Ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor. Ayarlar alanına farklı yöntemlerle giriş sağlayabiliyorsunuz. En kolay yöntemi ise Windows tuşuyla birlikte I harfine aynı anda basmanız olacaktır.

Windows 10 ekran çözünürlüğünü düzenleme, windows 10 çözünürlük ayarları, windows 10 ekran çözünürlüğü nerede, windows 10 ekran bulanık, windows 10 ekran net değil

Bu ayarı devreye aldıktan sonra gelen ekranda Sistem kısmına giriş gerçekleştirelim. Ardından sol ekranda bulunan Monitor alanına erişim yapıyoruz. Çözünürlük alanını orta menüde görmeniz mümkündür. Buradaki ayarları standart olarak ayarlarsanız ekrandaki bulanıklık giderilecektir.

Ekranın istenilen netliğe gelmesi adına belirtilen ayarlarımızı sağlarsanız hiçbir sorun yaşamayacaksınız. Belirttiğimiz üzere eğer ekran kartı driverları doğru yüklenmemiş ise driver güncellemelerini tekrar gözden geçirmeniz gerekiyor.

Windows 10 ekran çözünürlüğünü düzenleme, windows 10 çözünürlük ayarları, windows 10 ekran çözünürlüğü nerede, windows 10 ekran bulanık, windows 10 ekran net değil

Windows 10 ekran çözünürlüğünü düzenleme işlem aşamalarını anlatımdaki şekilde işleme koymanız yeterlidir. Windows 10 hakkında merak edilenleri hazırlamaya devam ederken işletim sisteminizde aldığınız hataları bizlere yorumdan iletebilirsiniz. Sizlerin ilettiği sorunların çözüm bulabilmesi içinde ayrıca araştırma sağlayıp hem bunları yanıtlarken hem de yaşanan sıkıntılarla alakalı yazılarımızı hazırlayacağımızı bilmenizi isteriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here