Paylaş

Windows 10 dosyalarda mavi ok çıkıyor. Bilgisayarımızın masa üstünde bulunan klasör ve dosyaların yanında gözüken mavi ok hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlar da son zamanlarda merak edilen konulardan biride masa üstü simgelerine gelen mavi ok işaretidir. Oluşturulan klasörler ya da uygulamaların başında beliren mavi ok simgesini gören kullanıcılar virüs telaşına kapılmaktadır. Bilgisayarını sırf bu mavi ok işaretinden kurtarmak için sıfırlamak isteyenlerin sayısınında az olmadığını söylemek mümkündür. Bir anda ortaya çıkan mavi ok için telaşa kapılıp acaba dosyalarıma virüs bulaştı diye düşünebilirsiniz. Windows 10 bilgisayarlarınızda bulunan klasörlerin başında gözükmekte olan mavi okun neden geldiğini bu işaretinin kaldırılabilmesi için hangi yolların takip edilmesi gerektiğini kaleme aldık.

Windows 10 dosyalarda mavi ok çıkıyor

Windows 10 klasörlerde mavi ok gözüküyor, bilgisayarımdaki dosyalara mavi ok işareti geldi, ikili mavi ok ne anlama geliyor, klasörler de mavi ok işareti çıkıyor, windows 10 mavi ok simgesi nasıl gider, windows 10 dosyalarımda mavi ok işaretini kaldırmak istiyorum. İndirmiş olduğunuz ya da bilgisayarda oluşturduğunuz yeni klasörlere gelen mavi okların neyden meydana geldiğine ilişkin detay bilgilerini yazımızın içeriğinde bulabileceksiniz.

Windows 10 klasörlerde mavi ok var

Artık telefonlarda olduğu gibi bilgisayarlarımıza da sürekli olacak şekilde güncelleme gelmektedir. Gelen her yeni güncelleme işletim sistemi içerisinde lazım olan ya da aksaklık yaşanan ayarın düzeltilmesine sebebiyet vermektedir. Böylelikle sürekli oluşan sıkıntıları da bu sayede ortadan kaldırmış oluyorsunuz.

Windows 10 dosyalarda mavi ok çıkıyor, dosya mavi ok gözüküyor, klasörde mavi ok çıkıyor, windows 10 klasörlerde mavi ok var, windows 10 mavi ok çıkmasın, windows 10 mavi ok gözükmesin

Windows 10 işletim sistemine gelen güncellemelerle birlikte disk alanında bulunan alanda yer kalmaz ise bu durumda dosya bağlantıları klasörlere sıkıştırılması sağlanmaktadır. Yani gelen mavi ok işaretlerinin temelinde de bu vardır. Mavi ok gelince bilgisayarınızı sıfırlamaya ya da virüs bulaştı telaşına kapılmaya gerek bulunmamaktadır. Bu sorun için diskte yer açmanız yeterliliğini koruyacaktır.

Bazende bu sorunun yaşanmasına bilgisayarınıza yükleme sağladığınız üçüncü parti uygulamaları neden olabilmektedir. En son indirilen uygulamayı cihazdan kaldırarak, yada ön yüklemeyi temizleyerek işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Windows 10 dosyalarda mavi ok çıkıyor sorunu için yapmanız gerekenleri anlatmış bulunuyoruz. Onun haricinde dilerseniz yine sizler için hazırlamış olduğumuz Fornite oyununa giriş yapamıyorum yazımızı inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here