Paylaş

Windows 10 dns değiştirme değişmiyor. Bilgisayarınızda girmek istediğiniz sitelere girişin sağlanabilmesi için dns değiştirilmesi gerekiyor. Windows 10 için nasıl değişeceğini anlatacağız.

Bilgisayarımızda gezinti yaptığımız sırada girmek istediğimiz bazı web sitelerine erişim sağlayamadığımız anlar olmaktadır. Böyle anlarda bilgisayarınıza vereceğiniz dns bilgilendirmesi sonrasında sorununuz çözüme kavuşmuş olacaktır. Windows 10 işletim sisteminde ise her gelen güncellemelerle birlikte ayarların bazı aşamaları değişikliğe uğramaktadır. Kullanıcılar bilgisayarlarında bulmak istedikleri yerleri bulamayabiliyor. Girişini yapamadığınız bir adrese girebilmek adına bilgisayarda tanımlı olan ya da olmayan dns kaynaklı bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Windows 10 kullanıcıları için dns ayarlarını değiştirerek girişin engelli olduğu web sitelerine erişimi gerçekleştirmenizi sağlayacağız. Yapılacak dns değişikliği sonrasında bilgisayarınızın internetin de de ciddi anlamda hızlanma göreceksiniz. Çünkü var olan dns doğrudan modem algısına sahip olacağı için işlemleriniz daha da kolaylaşacaktır.

Windows 10 dns değiştirme değişmiyor

Windows 10 dns nasıl değişir, windows 10 dns değiştirme, windows 10 dns yapılandırma, windows 10 dns ayarlama, bilgisayarımda siteye giriş yapamıyorum, bilgisayarımda istediğim sitelere giremiyorum, bilgisayar da siteye neden girmiyor. Gibi sorularınızın da yanıtı aslında dns kaynaklıdır. Mevcutta bulunan dns değiştirme işlemleri sonrasında probleminiz ortadan kalkmış ve girmek istediğiniz sitelere erişim gerçekleştirmesi sağlamış olacaksınız.

Windows 10 siteye girmiyor

Bilgisayarınız açık bir konumdayken sağ alt kısımında bulunan ”Wi-fi” simgesinin üzerine gelerek sağ tıklıyoruz. Sonrasında ”Ağ ve internet ayarları ögesini açın” diyoruz. Gelen ekranda ”Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir” bölümüne giriyoruz.

Windows 10 dns değiştirme değişmiyor, windows 10 dns ayarı, windows 10 siteye girmiyor, bilgisayarım siteye girmiyor, windows 10 dns ayarlama, dns ayarlama

Bu alana giriş işlemi tamamlandıktan sonra karşınıza gelen seçeneklerde hangi ağdan bağlıysanız o ağın üzerine gelerek sağ tıklayıp ”Özellikler” diyelim. Karşınıza ”Wi-fi özellikleri” adı altında bir pencere ekranının gelmiş olması gereklidir.

Wi-fi özellikleri içerisinde ”İnternet protokolü sürüm 4” yazacaktır. Buranın üzerine çift tıkladığınız da gelen ekranda DNS bilgilerini bulabilirsiniz. DNS alanına (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) girebilirsiniz. Uygulama demeniz yeterli olacaktır. Fakat başka dns bilgisi varsa bunu da girip deneme sağlayabilirsiniz. Deneme işinizi görmezse tekrar bu sayfaya gelip dns ayarlarını eski haline getirebilirsiniz.

Windows 10 dns değiştirme değişmiyor, windows 10 dns ayarı, windows 10 siteye girmiyor, bilgisayarım siteye girmiyor, windows 10 dns ayarlama, dns ayarlama Windows 10 dns değiştirme değişmiyor, windows 10 dns ayarı, windows 10 siteye girmiyor, bilgisayarım siteye girmiyor, windows 10 dns ayarlama, dns ayarlama Windows 10 dns değiştirme değişmiyor, windows 10 dns ayarı, windows 10 siteye girmiyor, bilgisayarım siteye girmiyor, windows 10 dns ayarlama, dns ayarlama Windows 10 dns değiştirme değişmiyor, windows 10 dns ayarı, windows 10 siteye girmiyor, bilgisayarım siteye girmiyor, windows 10 dns ayarlama, dns ayarlama

Sitelere erişim sağlamak istendiğinde giriş aşamasında meydana gelen sorun için Windows 10 dns değiştirme değişmiyor problemiyle birlikte sorunumuz giderilmiş olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here