Paylaş

Windows 10 dil değiştirme bulamıyorum. Windows 10 dilini değiştirmek isteyenler bu işlem ayarlarının nerede olduğunu bilmedikleri dolayı konuyu araştırdık.

Dil bağlantıları bizim için teknolojik cihazlarda her şey anlamına gelmektedir. Bilgisayarımızda, telefonumuz da ya da sosyal medya uygulamalarında değişen dil sonrasında elimiz ayağımız bir birine dolanmaktadır. Anlam veremediğimiz bir dile dönüşmesi ile birlikte ne yapacağımızı bilemez hale geliyoruz. Bilgisayarda gezinti sağlanan sırada yaşanan bu sorun ister istemez problem yaşamanıza sebebiyet verecektir. Windows 10 işletim sistemli bilgisayar da dil değiştirme ayarlarının nereden ayarlanacağına ilişkin işlemleri sizlere sunarak sorunlarımızı ortadan kaldıracağız. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda dil istemeden değişti ya da var olan dil seçeneğini farklı bir dile çekme ayarlarını da bu saye de yapmış olacağız.

Windows 10 dil değiştirme bulamıyorum

Windows 10 dil değişmiyor, windows 10 dil ayarları, windows 10 dil nasıl değişir, windows 10 dil ayarımı değiştirmek istiyorum, windows 10 dil türkçe ayarlanmıyor, windows 10 farklı dil kullanmak istiyorum. Bilgisayarımızın dil ayarını hangi dile çekmek istiyorsanız bu işlemleri beraber yapacağız. Aslında düşünüldüğü kadar zor bir ayarı bulunmamaktadır.

Windows 10 dil nasıl değişir

Bilgisayarınızın işletim sistemi windows 10 ve bu bilgisayarınızın dil ayarlarını sizlerin belirlediği bir dile çekmek isteyenler için durumu araştırdık. Bilgisayarımız açık konumdayken sağ alt kısımda bulunan dikdörtgen şeklindeki ikona tıklıyoruz.

Windows 10 dil değiştirme bulamıyorum, windows 10 dil değiştirme, windows 10 dil nasıl değişir, windows 10 türkçe ayarlanmıyor, windows 10 dil nerede, windows 10 dil değiştirme gözükmüyor

  • Sonrasında ise genel alandan ”Tüm ayarlar” bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Gelecek olan seçenekler içerisinde ”Zaman ve dil” alanına girelim.
  • Sol pencere ekranında ”Bölge ve dil” yazısını göreceksiniz oraya tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekranda dil ekle bölümü olacaktır.
  • Buraya tıklayıp eklemek istediğiniz dili ekleyip son olarak ”Varsayılan olarak ayarla” demeniz yeterlidir.

Yapılan ayarlarla birlikte windows 10 dil değiştirme bulamıyorum sorununuz giderilmiş olacaktır. Yaşanan bir aksaklık olursa bunu bizlere yorum kısmından belirtebilirsiniz. Bazen istenen dil olmayabilmektedir. Bu ilk kurulum aşaması sırasında yaşanan bir sorundur. Windows 10 için dil ayarları bahsedilen işlemlerle birlikte çözüme kavuşacaktır.

Başlat menüsüne tıklayıp ayar ikonu üzerinden de gidebilirsiniz. Ancak en basit yöntemin bu olduğuna inandığımızdan dolayı daha kolay şekilde ilerleme kat edebilirsiniz. Aklınıza takılan en ufak noktaları bile bizlere yorum alanından iletebilirsiniz.

Windows 10 dil değiştirme bulamıyorum, windows 10 dil değiştirme, windows 10 dil nasıl değişir, windows 10 türkçe ayarlanmıyor, windows 10 dil nerede, windows 10 dil değiştirme gözükmüyor Windows 10 dil değiştirme bulamıyorum, windows 10 dil değiştirme, windows 10 dil nasıl değişir, windows 10 türkçe ayarlanmıyor, windows 10 dil nerede, windows 10 dil değiştirme gözükmüyor Windows 10 dil değiştirme bulamıyorum, windows 10 dil değiştirme, windows 10 dil nasıl değişir, windows 10 türkçe ayarlanmıyor, windows 10 dil nerede, windows 10 dil değiştirme gözükmüyor Windows 10 dil değiştirme bulamıyorum, windows 10 dil değiştirme, windows 10 dil nasıl değişir, windows 10 türkçe ayarlanmıyor, windows 10 dil nerede, windows 10 dil değiştirme gözükmüyorWindows 10 dil değiştirme bulamıyorum, windows 10 dil değiştirme, windows 10 dil nasıl değişir, windows 10 türkçe ayarlanmıyor, windows 10 dil nerede, windows 10 dil değiştirme gözükmüyor

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here