Paylaş

Windows 10 denetimli klasör erişimi açma. Bilgisayarınızın koruma altına alınabilmesi için denetimli klasör erişimini de açabilirsiniz. Nereden yapıldığına bakacağız.

Bilgisayarımızın dış etkenlerden korunabilmesi için eminim bir çok ekstra antivirüs programları kullanmaktasınız. Ama windows 10 işletim sistemi içerisinde bulunan defender bu işlemi fazlasıyla görüyor demekte fayda bulunuyor. Defender içerisinde de bir çok özellik devreye girmektedir. Bunlardan bir tanesi de denetimli klasör erişimidir. Denetimli klasör erişimi bilgisayarınızda çalışmakta olan dosyaların denetimini sağladıktan sonra zarar gördüğü alanda bu dosyalara girişi engellemektedir. Bazı kullanıcılar bu durumdan rahatsızlık duysa da bazı kullanıcılar ise işlemin olmasından gayet memnundur. Ancak windows 10 işletim sistemini yeni kullanan ve bu işletim sistemine yeni alışan bir çok kullanıcı ayarların hangi alandan sağlandığını bilememektedir. Ayarların nereden yapılacağına ilişkin adımları sizlerle paylaşmaktadır. Yazımıza konu olan denetimli klasör erişimi bağlantısının nereden açılacağını da hazırlamış olduğumuz bu yazımız da adım adım olacak şekilde sizlerle paylaşacağız. Bu sayede sizlerde çalışan uygulamaların denetimini sağlayabilirsiniz.

Windows 10 denetimli klasör erişimi açma

Windows 10 denetimli klasör erişimi nerede, windows 10 denetimli klasör erişimini açamıyorum, windows 10 denetimli klasör erişimini bulamıyorum, windows 10 denetimli klasör erişimi yok, windows 10 denetimli klasör erişimini açmak için nereye girmem gerekiyor. Denetimli klasör erişimi kapalı konumdan aktif hale getirebilmek için bilgisayarınız üzerinden sağlanacak adımlar oldukça basittir. Birkaç işlem ile beraber denetimli klasör erişimini aktif hale getireceğiz.

Denetimli klasör erişimi açılmıyor

Öncelikle denetimli klasör erişimini aktif hale getirebilmek için bilgisayarınızın sol tarafında yer almakta olan arama alanına geliyoruz. Arama bölümüne geldikten sonra da bu alana ‘’Denetimli klasör erişimi’’ yazıyoruz.

Windows 10 denetimli klasör erişimi açma, denetimli klasör erişimi açamıyorum, denetimli klasörü açma, windows 10 denetimli klasör nasıl açılır, windows 10 denetimli klasör aktif etme, windows 10 denetimli klasör

  • Denetimli klasör erişimi yazdığınızda ekrana seçenek gelmektedir. Onun içerisine giriş yapıyoruz.
  • Giriş işlemleri sonrasında ‘’Denetimli klasör erişimi’’ yazısının hemen altında kapalı diye bir ikon var.
  • Bu ikonu aktif hale getirmeniz halinde artık denetimli klasör erişimi aktif hale gelecektir.
  • Olur da sorun yaşanmaya devam ederse bilgisayarı yeniden başlatmanız sorunu giderecektir.

Ayarlarla birlikte Windows 10 denetimli klasör erişimi açma adımlarını bitirdik. Yaptığımız işlemlerde bir sorun meydana gelirse bizimle yorumdan iletişime geçebilirsiniz.

İsterseniz sizin için hazırladığımız Tik tok ağır çekim nerede gözükmüyor yazımıza bakabilirsiniz.

Windows 10 denetimli klasör erişimi açma,denetimli klasör erişimi açamıyorum, denetimli klasörü açma, windows 10 denetimli klasör nasıl açılır, windows 10 denetimli klasör aktif etme, windows 10 denetimli klasör

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here