Paylaş

Windows 10 cihaz geçmişini temizleme. Bilgisayarınızda ki yapılan aramaları iyileştirmek için sağlanacak ayarları yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Sosyal medya hesaplarında ya da internet tarayıcılarında yaptığınız arama geçmişlerini anında temizlemekteyiz. Teknoloji her alanda gelişirken kullanılan bilgisayarlarda da gelişim göstermektedir. Özellikle windows 10 işletim sistemi yüklü bilgisayarlarda farklı alanda özellikleri görebilmek mümkündür. Ve her gelen yeni bir güncelleme ile birlikte özelliklerin fazlalaştığını görebilirsiniz. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda cihazda yapılan aramalarla ilgili geçmişi silme adımlarını da sağlayabiliyorsunuz. Bilgisayarınıza indirilen uygulamalar, ayarlar ve diğer geçmiş verilerini kullanarak yapılan aramaların gözden geçirilip temizlemesi bilgisayarınızın iyileşmesine imkan sağlayacaktır. Yani bilgisayarınızı rahatlamak amacıyla geçmişi temizlemek her zaman daha hızlı hareket etmenize imkan sunmaktadır. Bir çok kişi tarafından bilinen bir özellik olmasa da zaman içerisinde bu alanında sıklıkla kullanılacağından eminiz. Şimdi ayarlarımızı nereden sağlayacağımızı inceleyelim.

Windows 10 cihaz geçmişini temizleme

Windows 10 geçmiş nerede, windows 10 cihaz geçmişini silme, windows 10 cihaz geçmişi temizlenmiyor, windows 10 geçmiş bulamıyorum, windows 10 cihaz geçmişi nasıl silinir, windows 10 arama geçmişi temizlemek için ne yapmam gerekiyor. Uygulamalarda, ayarlarda ve diğer geçmişe dair aramaların temizlenebilmesi için sağlanacak aşamaları kısaca gözden geçirerek bilgisayarınızı iyileştirebilirsiniz.

Windows 10 geçmiş nerede

Windows 10 geçmiş alanına erişim sağlayabilmeniz için ilk olarak ayarlar kısmına girmemiz lazım. Ayarlar bölümüne en hızlı şekilde ulaşımı yapan tuş kombinasyonu da Windows tuşuyla birlikte I harfine basmak olacaktır. Buraya bastığınızda gelen ekranda ‘’Ara’’ adı altında bir seçenek göreceksiniz.

Windows 10 cihaz geçmişini temizleme, windows 10 geçmiş nerede, windows 10 cihaz geçmişi silme, windows 10 geçmişi temizleme, windows 10 geçmişi bulamıyorum, windows 10 arama geçmişini temizleme

  • Ara bölümüne girdikten sonra sol menü de bulunan ‘’İzinler ve geçmiş’’ seçeneğine tıklıyoruz.
  • Sayfayı aşağıya doğru kaydırdığınız da ‘’Cihaz geçmişimi temizle’’ yazısını görebilirsiniz.
  • Bu alana tıkladıktan sonra geçmişe dair yapılan aramalar iyileştirildiğinden ötürü bilgisayarınızda oluşan teknik problemlerinde ortadan kalktığını görebilirsiniz.
  • Bir nevi bilgisayarı yaptığınız işlemle beraber rahatlatabilirsiniz.
  • Windows 10 cihaz geçmişini temizleme işlemleriyle alakalı takıldığınız ya da sormak istediğiniz bir nokta varsa bize yorumdan iletmeniz yeterlidir.

Konunun haricinde sizler için daha öncesinde hazırlamış olduğumuz Windows 10 uygulamalar kendiliğinden açılıyor yazımızı inceleyebilirsiniz. Bu alanda karşılaştığınız takıldığınız noktaları yoruma ekleyebilirsiniz. İyi gezintiler.

Windows 10 cihaz geçmişini temizleme, windows 10 geçmiş nerede, windows 10 cihaz geçmişi silme, windows 10 geçmişi temizleme, windows 10 geçmişi bulamıyorum, windows 10 arama geçmişini temizlemeWindows 10 cihaz geçmişini temizleme, windows 10 geçmiş nerede, windows 10 cihaz geçmişi silme, windows 10 geçmişi temizleme, windows 10 geçmişi bulamıyorum, windows 10 arama geçmişini temizleme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here