Paylaş

Windows 10 büyüteç çalışmıyor açma. Windows 10 bilgisayarınızda zoom özelliğini açmak için nelerin gerekli olduğunu kontrol edeceğiz.

Teknoloji alanında önemli gelişmeler yaşanırken cihazlarda da ürünlere sürekli güncelleme gelmektedir. Tüm teknolojik ürünlerine gelen güncellemeler yeni özelliklerin geldiğinin habercisidir. Nitekim bu güncellemeler sadece telefonlar ya da bilgisayar değil uygulamalara da gelmektedir. Sosyal medya ve oyunlarda kendi içerisinde güncellemelere giderek yeniliklerini getirmektedir. Windows 10 işletim sistemi kullanılan bilgisayarlarda gelen güncellemeleri kapatabiliyorsunuz. Ama genel olarak kimse teknolojiden ya da gelen yeni bir özellikten geri kalmak istemediği için güncellemeleri sürekli sağlamaktadır. Windows 10 bilgisayarlar da bulunan büyüteç ise oldukça faydalıdır. Ekrandaki bilgilerin büyültülmesine imkan sağlayarak görülmeyen cisimleri daha net bir şekilde görmenizi sağlamaktadır. Ama bazı kullanıcılar büyüteç ayarlarını nerede olduğunu ve bunun nasıl aktif hale getireceğini bilmemektedir. Biz de bunu bildiğimiz için büyüteci nasıl aktif hale getireceğinizi sizlere sunacağız.

Windows 10 büyüteç çalışmıyor açma

Windows 10 büyüteç açma, windows 10 büyüteç nerede, windows 10 büyüteçi nasıl açabilirim, windows 10 büyüteç açmak için ne yapmam gerekiyor, windows 10 bilgisayarımda büyüteç ayarlarını göremiyorum, windows 10 işletim sistemli bilgisayarda büyüteç açmak için nereye girmem gerekiyor. Erişim yaptığınız bilgisayarda büyüteç ayarlarını açabilmeniz için ilgili incelemelerin tamamlamış bulunuyoruz. Beraber gerçekleştireceğimiz birkaç ayar sonrasında artık bu işlem tamamlanacaktır.

Windows 10 büyüteç açılmıyor

Windows 10 bilgisayarlarda ayarlar alanına girmenin bir çok çözüm noktası bulunmaktadır. Size en kolay yöntemden bahsederek büyüteç alanına erişiminizi bu şekilde sağlatacağız. Öncelikle windows + I harfine basarak ayarlar alanına hemen gelebilirsiniz.

Windows 10 büyüteç çalışmıyor açma, windows 10 büyüteç nerede, windows 10 büyüteç açma, windows 10 büyüteçi bulamıyorum, windows 10 büyüteç çalışmıyor, windows 10 büyüteç açılmıyor

Oldukça pratik olan bu yöntem sonrasında gelen ekranın hemen sağ tarafında bulunan ‘’Erişim kolaylığı’’ kısmına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz. Buraya girdikten sonra da sol menüde karşınıza bir çok seçenek gelecektir.

Gelen seçenekler içerisinde ‘’Büyüteç’’ yazısı göreceksiniz. Bu kısma giriş yaptıktan sonra yine açılan pencere ekranında ‘’Büyüteç kullan’’ bölümünün hemen altında kapatıp açma ikonu bulunmaktadır. Kapalı ise burayı sağ doğru kaydırarak açılımını sağlayabilirsiniz. Gerçekleştirilen işlemler sonrasında hala daha devreye girmez ise bu durumda bilgisayarınızı yeniden başlatarak işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Windows 10 büyüteç çalışmıyor açma işlem aşamalarını yukarıdaki gibi sağladığınız da sorun giderilecektir. Olur da bir sorun ile karşılaşırsanız bunu bizimle yorumdan paylaşabilirsiniz. Dilerseniz sizin için hazırladığımız Windows 10 fareyi büyütme nerede yazımızı inceleyebilirsiniz.

Windows 10 büyüteç çalışmıyor açma, windows 10 büyüteç nerede, windows 10 büyüteç açma, windows 10 büyüteçi bulamıyorum, windows 10 büyüteç çalışmıyor, windows 10 büyüteç açılmıyorWindows 10 büyüteç çalışmıyor açma, windows 10 büyüteç nerede, windows 10 büyüteç açma, windows 10 büyüteçi bulamıyorum, windows 10 büyüteç çalışmıyor, windows 10 büyüteç açılmıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here