Paylaş

Windows 10 bilgisayardan ses gelmiyor çıkmıyor. Bilgisayarınız da ses sorunu yaşandığında yapmanız gereken incelemeleri kapsamlı bir şekilde anlatacağız.

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınıza sıklık derecede olmasa da güncelleme gelmektedir. Gelen güncellemeler sonrasında bazı aygıtlarda çalışmama durumu olabilmektedir. Eğer bu ses sorunu olarak geldiyse bir sonraki güncellemeyi beklemeden alınacak olan önlemleri inceleyeceğiz. Ses bilgisayardaki her şeydir. Ses alanında karşılaşılan sorun neticesinde oldukça sıkıntıya girebilirsiniz. Fakat deneme yanılma yöntemiyle sağlamış olduğumuz işlem tam anlamıyla size çözümü getirecektir. Bilgisayarda bir film ya da yurt dışındaki bir arkadaşınız, akrabanız veya da sevgilinizle görüşme yapmak isterken sorun çıkarması en son istenilecek olaylardan birisidir. Bundan dolayı ilk önce kontrol etmeniz gereken alan driver alanında sorun olup olmadığıdır. Ki zaten siz bu işlemleri zaten hepsini sağlamış olmalısınız. Kontrolleriniz sonucunda sorun giderilmediyse aşağıdaki ayarları yapmamız halinde sorun tam anlamıyla giderilecektir.

Windows 10 bilgisayardan ses gelmiyor çıkmıyor

Bilgisayardan ses gelmiyor, bilgisayarda ses sorununu nasıl giderebilirim, bilgisayarda volüme işaretinde çarpı var, bilgisayar ses sorununun çözümü, windows 10 ses aygıtı çalışmıyor, windows 10 ses gelmiyor. İşletim sistemi windows 10 ve ses alanında sorun yaşanmaya başladıysa panik yapmaya gerek bulunmamaktadır. İşlemleri birlikte sağladıktan sonra çözüm beraberinde gelmiş olacaktır.

Bilgisayarda ses yok

Bir uygulama indirdikten sonra bilgisayarın sağ alt tarafında bulunan ses alanında çarpı işareti belirdiğinde anlık panik yaşayabilirsiniz. Ya da güncelleme sonrasında bu alanda sorun yaşamanız halinde ikinci bir güncellemeyi beklemeye gerek bulunmamaktadır.

Windows 10 bilgisayardan ses gelmiyor çıkmıyor, pc de ses gelmiyor, bilgisayarda ses bozuldu, bilgisayarda ses çalışmıyor, bilgisayardan ses gelmiyor, windows 10 ses çıkmıyor

  • Alınan hata ile birlikte masa üstünde bulunan ‘’Bu bilgisayar’’ üzerine gelip sağ tıklayıp özellikler diyoruz.
  • Buradan da ‘’Aygıt yöneticisi’’ alanına geliyoruz.
  • Aygıt yöneticisi bölümüne girdikten sonra ise ‘’Ses, video ve oyun denetleyicileri’’ kısmına girerek buradaki yer alan seçeneklerin üzerine geliyoruz.
  • Ardından ‘’Cihazı devre dışı bırak’’ seçeneğine tıklıyoruz.
  • Buna tıkladıktan sonra aygıtı sil diye bir seçenek sunabilir.
  • Aygıtı sil demeden ileri diyerek aygıtın kaldırılmasını sağlayalım.
  • Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyelim.
  • Yeniden başlattığınız da hala daha ses alanında çarpı işareti varsa bilgisayarınızın klavyesinde bulunan F tuşlarında ses açma tuşu göreceksiniz. Ona bir kere bastığımız da sorun tamamen ortadan kalkmış olacaktır.

Dilerseniz iphone rahatsız etme modu çalışmıyor yazımıza göz atabilirsiniz.

Windows 10 bilgisayardan ses gelmiyor çıkmıyor, pc de ses gelmiyor, bilgisayarda ses bozuldu, bilgisayarda ses çalışmıyor, bilgisayardan ses gelmiyor, windows 10 ses çıkmıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here