Paylaş

Windows 10 bildirim sesini açma gelmiyor. Bilgisayarınızdaki uygulamalarınızdan bildirim geldiğinde ses gelsin istiyorsanız çözümü birlikte inceleyeceğiz.

Bilgisayarımıza indirmiş olduğumuz uygulama ve programlar bizler için önem arz etmektedir. Artık internet üzerinde gezinti sağladığımız sayfalarda da bildirim alma butonları olduğundan dolayı önemli ayrıntıları doğrudan bizlere iletmektedir. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda gelen bildirimlerin yanında ayrıca bildirimden haberdar olabilmeniz için seste gelmektedir. Yani biz bilgisayar yanında değilsek dahi bilgisayarımıza gelen bildirim sesiyle beraber direk bilgisayar başına gelip kontrol sağlayabiliyoruz. Ancak bu bildirim seslerinin gelmemesi bizlerin canını sıkabilir. Genel olarak bu tarz durumlarda kullanıcılar ayarlar alanına girerek sistem bölümünden ‘’Bildirim ve eylemler’’ alanından bildirimlerin tamamını faal hale getirmektedir. Aktif hale getirilmesine rağmen hala daha bildirim sesi gelmediğinde farklı alandan bu kontrolün sağlamasını yapacağız.

Windows 10 bildirim sesini açma gelmiyor

Windows 10 bildirim sesini etkinleştirme, windows 10 bildirim sesi neden gelmiyor, windows 10 bilgisayarımda tüm bildirimler açık olmasına rağmen bildirim sesi gelmiyor, windows 10 bildirim sesi çıkmıyor, windows 10 bilgisayarımda bildirim sesi neden gelmiyor. Bildirim sesinin açılmasıyla birlikte beklediğimiz önemli bildirimleri anında alabileceğiz. Fakat onun öncesinde bildirim sesiyle alakalı işlemin devreye girebilmesi için sağlayacağınız kontrolleri yazı içerisinde belirteceğiz.

Windows 10 bildirim sesini etkinleştirme

Bilgisayarımızın ayarlar alanındaki tüm bildirimleri aktif konuma getirmeniz orada alacağınız bildirimlerin gelmesine imkan sağlayacaktır. Fakat bildirim sesi ses efekti alanından kapatıldıysa ne yaparsanız yapın burayı açmadan faal hale gelmeyecektir.

Windows 10 bildirim sesini açma gelmiyor, windows 10 bildirim sesi gelmiyor, windows 10 bildirim sesini açma, windows 10 bildirim sesi açılmıyor, windows 10 bildirim sesi etkinleştirme, windows 10 bildirim sesi çıkmıyor

Bu işlemin aktif hale getirilebilmesi içinde ekranın sağ alt alanında bulunan hoparlör bağlantısının üzerine fareyle gelip sağ tıklıyoruz. Bize sunulan seçenekler içerisinde ‘’Ses efekti’’ bölümüne girişimizi yapıyoruz. Açılan ekranda ‘’Bildirim’’ alanını göreceksiniz. Bildirimin üzerine tıkladıktan sonra altta ‘’Sesler’’ bölümü yok olarak işaretlidir. Burayı kendinize bağlı olarak bir seçim sağlayarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

TAVSİYE KONU: Windows 10 alın bildirimlerini kapatma

Belirttiğimiz alanda yaptığınız seçim sonrasında hala daha ses gelmemeye devam ediyorsa bununla alakalı olarak bilgisayarınızı kapatıp yeniden açmanızda fayda bulunmaktadır. Sağlayacağımız ayarlarla birlikte sorunun tam anlamıyla giderilmiş olması gereklidir. Sormak istediklerinizi bize yorum alanından belirtebilirsiniz. Karşılaşılan diğer sorunlarınızı da yine aynı şekilde belirtmenizde fayda bulunmaktadır.

Windows 10 bildirim sesini açma gelmiyor, windows 10 bildirim sesi gelmiyor, windows 10 bildirim sesini açma, windows 10 bildirim sesi açılmıyor, windows 10 bildirim sesi etkinleştirme, windows 10 bildirim sesi çıkmıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here