Paylaş

Windows 10 bildirim sesi gelmesin çıkmasın. Bilgisayarımıza gelen bildirimlerde ses çıkmasını istemiyorsanız sağlanacak ayarları birlikte inceleyeceğiz.

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarımızda gittiğimiz ortamlarda da gelen bildirimleri kontrol edebiliyoruz. Fakat bildirimler geldiğinde sesin çıkması o anki ortamda sizin gerilmenize sebebiyet verecektir. Hem gerilmenize hem de o an için bilgisayarınızı kapatmak durumunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmamanız için bildirim seslerini komple kapatıp sorunu tamamen giderebilirsiniz. Çoğu kullanıcı bu işlem için windows 10 bilgisayarlarında gelen tüm bildirimleri kapalı hale getirmektedir. Bunun içinde bilgisayarından Windows tuşuyla birlikte I harfine tıklayıp ayarlar alanına girişi gerçekleştirmektedir. Sistem alanına girdikten sonra sol tarafta bulunan ‘’Bildirimler ve eylemler’’ bölümüne girerek bu alandaki bildirimlerin tamamını kapatabilirsiniz. Ama bunu yapınca da önemli bildirimleri gözümüzden kaçırabilme ihtimalimiz artmaktadır. Sırf bildirim seslerinin gelmemesi için tüm bildirimleri kapatmanıza gerek olmadığını yazımızla birlikte sizlere aktarmış olacağız.

Windows 10 bildirim sesi gelmesin çıkmasın

Windows 10 bildirim sesinin gelmesini istemiyorum, windows 10 bilgisayarımda bildirim sesi çıkmasın, windows 10 bildirim sesi nereden kapatılır, windows 10 bildirim sesi kapatma, windows 10 bildirim sesi kapanmıyor. Bilgisayarınızın içerisinde kullanım sağlamış olduğunuz işletim sistemi Windows 10 ise uygulamalardan gelen bildirimler ya da kendi içerisinde gelen bildirimlerde sürekli olarak sesler çıkacaktır. Ama bu sesler gelmemesi için uygulamalardaki bildirimleri komple kapatmak istemeyebilirsiniz. Nasıl olduğunu ise yazımızın içeriğinde kapsamlı şekilde anlattık.

Windows 10 bildirim sesini kapatma

Öncelikle bilgisayarınızın sağ alt kısımda baktığınızda hoparlör bağlantısının üzerine gelerek sağ tıklıyoruz. Ardından gelen seçenekler içerisinde ‘’Ses efekti’’ bölümüne girişimizi gerçekleştiriyoruz.

Windows 10 bildirim sesi gelmesin çıkmasın, windows 10 bildirim sesini kapatma, windows 10 bildirim sesi gelmesin, windows 10 bildirim sesi kapanmıyor, windows 10 bildiri sesi çıkmasın, windows 10 bildirim ses ayarları
  • Windows yazısının hemen altında ‘’Bildirim’’ bulmanız gerekecektir.
  • Bildirimin üzerine gelip alt alanda ‘’Sesler’’ alanının altındaki yeri ‘’Yok’’ olarak değiştirmeniz halinde ‘’Uygula’’ butonuna tıklamanız yeterlidir.
  • Sağlanan işlemlerle beraber bundan sonraki süreç içerisinde windows 10 tarafından artık sizlere bildirim gelse bile bildirim sesi almayacaksınız.
  • Yine aynı şekilde bilgisayarınızda kullanım yapmış olduğunuz uygulamalarında bildirim seslerini almamaya başlayacaksınız.
Windows 10 bildirim sesi gelmesin çıkmasın, windows 10 bildirim sesini kapatma, windows 10 bildirim sesi gelmesin, windows 10 bildirim sesi kapanmıyor, windows 10 bildiri sesi çıkmasın, windows 10 bildirim ses ayarları

Windows 10 bildirim seslerini kapatma ayarlarını bu şekilde tamamlamış olacaksınız. Sormak istediğiniz aklınıza takılan bir soru işareti var ise bunu bize yorum kısmından paylaşmanız halinde o alanda kontrollerimizi yaparak yine aynı şekilde yorumdan yanıtımızı sağlayacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here