Paylaş

Windows 10 bildirim gelmiyor çalışmıyor. Bilgisayardan bir çok uygulamada bildirim alamıyorsanız bildirimleri açmanız gereklidir. Nasıl açılacağını yazımızda anlattık.

Çoğu iş yerlerinde konuşmalar skype ya da benzeri sohbet uygulamalarından yapılmaktadır. Bilgisayar üzerinde işlemlerimizi sağlarken gelen bildirimleri kaçırmamak adına genellikler bildirimleri aktif tutmaktayız. Hatta bazı kullanıcılar ekran kilitliyken dahi bildirimlerin gelmesini aktif hale getirmektedir. İşle alakalı bildirimler oldukça önem arz ettiğinden dolayı bu bildirimlerden birinin gözden kaçması mağduriyete yol açabilmektedir. Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda bildirimlerin nereden ve nasıl açılacağına birlikte bakarak sorunu ortadan kaldıracağız. Skype, gmail, outlook ya da abone olduğunuz web sitelerinden de gelen bildirimleri anında uyarı olarak sağ tarafta görebilmeniz için bilgisayar üzerinden yapılacak ayarları gözden geçireceğiz.

Windows 10 bildirim gelmiyor çalışmıyor

Windows 10 bildirim neden gelmiyor, windows 10 bildirim alamıyorum, windows 10 bildirimler nasıl açılır, windows 10 bildirimleri açmak için ne yapmalıyım, windows 10 bildirimler çalışmıyor, windows 10 bildirimleri neden alamıyorum. Bildirim almak istediğimiz uygulamalardan, windows kullanırken ip uçları ve bilgiler ile önerileri alabilmek için bildirim ayarlarının nereden açılacağını kontrol edeceğiz.

Windows 10 bildirim alamıyorum

Windows 10 ile ilgili ipuçlarını ve kullanım yaptığınız uygulamalarda ki bildirimlere anında sahip olabilmek için bilgisayarın sağ alt tarafında bulunan dik dörtgen şeklindeki ikona tıklıyoruz. Tüm ayarların içerisine girdikten sonra sol tarafta bulunan ”Sistem” alanına giriyoruz.

Windows 10 bildirim gelmiyor çalışmıyor, windows 10 bildirim gelmiyor, windows 10 bildirim alamıyorum, windows 10 bildirim çıkmıyor, windows 10 bildirim çalışmıyor, windows 10 bildirimleri açma

Sistem bölümüne girdikten sonra açılan ekranın sol menüsünde ”Bildirimler ve eylemler” yazısını göreceksiniz. Bu alana tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz. Gelecek olan ekranda bildirimler alanında hangi bildirimlerin aktif hale gelmesini istiyorsanız bu alandan seçebilirsiniz. Seçimleriniz sonrasında windows ya da uygulamalarda ki bildirimler artık ekranın sağında gelecektir.

Windows 10 işletim sistemine yabancı olan bir çok kullanıcı için hazırladığımız yazılarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bildirim aşamasında sorun yaşayan kullanıcılar için hazırladığımız bu yazımız umarım işinizi görmüştür. Windows 10 bildirim gelmiyor çalışmıyor yaptığımız işlemler sonrasında da bildirimler hala daha gelmiyorsa uygulamanızda ki bildirim ayarlarını kontrol etmeniz de fayda bulunuyor. Orası kapalıysa bildirimler ister istemez gelmeyecektir.

Bu ayarları kontrolleri sonrasında artık bilgisayar ekran kilitliyken dahi bildirimleri görebileceksiniz.

Windows 10 bildirim gelmiyor çalışmıyor, windows 10 bildirim gelmiyor, windows 10 bildirim alamıyorum, windows 10 bildirim çıkmıyor, windows 10 bildirim çalışmıyor, windows 10 bildirimleri açma Windows 10 bildirim gelmiyor çalışmıyor, windows 10 bildirim gelmiyor, windows 10 bildirim alamıyorum, windows 10 bildirim çıkmıyor, windows 10 bildirim çalışmıyor, windows 10 bildirimleri açmaWindows 10 bildirim gelmiyor çalışmıyor, windows 10 bildirim gelmiyor, windows 10 bildirim alamıyorum, windows 10 bildirim çıkmıyor, windows 10 bildirim çalışmıyor, windows 10 bildirimleri açma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here